Starostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało sprzęt sportowy

Chór im. K.T. Barwickiego i Fundacja 750-lecia Jarocina

serdecznie zapraszają
na

uroczysty koncert z okazji roku mozartowskiego,
zakończenia obchodów 115-lecia działalności chóru
oraz rozpoczęcia roku jubileuszowego 750-lecia Jarocina

Niedziela 12 listopada 2006
Godz. 17.00
kościół oo. Franciszkanów

W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart
MSZA C-dur KV 317 „KORONACYJNA”

Wykonawcy
Chór im. K.T. Barwickiego - Jarocin
Kaliski Chór Akademicki „Polifonia”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Soliści:
Marzena Michałowska - sopran
Antonina Witajewska - mezzosopran
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Bartosz Michałowski - bas
Kasper Ekert - dyrygent

04 listopada 2006

Dyrektorzy, Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje  organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

Starosta odznaczony

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 7 września 2006 roku starosta jarociński Sławomir Wąsiewski mianowany został na pierwszy stopień oficerski - podporucznika. Jednocześnie Decyzją Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego starosta otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Sławomir Wąsiewski odebrał honory z rąk Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzeja Krupińskiego oraz Dowódcy 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych – ppłk Mariusza Poczekaja.

17 października 2006

Kolejna akcja prozdrowotna powiatu

16 października ruszy Program profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. W ramach akcji powiat przeznaczył 4000 zł na wykonanie badań PSA całkowite dla mężczyzn w wieku 55 i więcej lat, którzy odczuwają dolegliwości układu moczowego.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z urologiem w NZOZ " Alfa - Med." oraz chirurgiem w Poradni Specjalistycznej "Chirurg" (ul. Hallera 9 w Jarocinie). Program potrwa do 15 grudnia br.

Życzenia dla nauczycieli

13 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie obchodzono Powiatowy Dzień Nauczyciela. Podczas uroczystości nauczycielom wręczono nagrody Starosty Jarocińskiego oraz przyznano kolejne stopnie awansu zawodowego. Serdeczne gratulacje odebrał także Romuald Gruchalski – emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

IMG_0012.JPGRomuald Gruchalski odebrał
gratulacje z okazji przyznania
nagrody Ministra Edukacji

Kotłownia dla Jedynki i Dwójki otwarta

3Uroczyste otwarcie kotłowni gazowej
dla ZSP nr 1 i ZSP nr 2
w Jarocinie odbyło się 13 października.

Nauczyciele w Teatrze

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 15 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez powiat jarociński obejrzało spektakl „Balety Konrada Drzewieckiego - galowy wieczór w 80 rocznicę urodzin choreografa”. Do Teatru Wielkiego w Poznaniu zaprosił nauczycieli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a koszty przejazdu pokryło Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Najważniejszy szpitalny oddział ratunkowy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ogłosiło przetarg na Leasing sprzętu medycznego na wyposażenie Szpitala Powiatowego w Jarocinie. „Zależy nam na tym by uruchomić Szpitalny Oddział Ratunkowy jeszcze w tym roku, tak by szpital mógł podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Ochrony Zdrowia na 2007 rok” – mówi Starosta Sławomir Wąsiewski.

16 października 2006

Park w Zakrzewie praktycznie za darmo

Po zakończonych w ubiegłym roku pracach modernizacyjnych
Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, powiat podjął się kolejnego zadania - rewaloryzacji zabytkowego parku na terenieDPS.

Pomóż swemu sercu

9 października ruszył program profilaktyki chorób układu krążenia pod nazwą:„Pomóż swemu sercu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Szpital Powiatowy w Jarocinie. Program skierowany jest do mieszkańców powiatu jarocińskiego między 45 a 60 rokiem życia, a więc do osób czynnych zawodowo i prowadzących aktywny tryb życia.
W ramach akcji w jarocińskim szpitalu został uruchomiony punkt konsultacyjny (pokój nr 8), w którym każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z porad w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia, wykonać badanie ciśnienia, badanie EKG i otrzymać skierowanie na badanie cholesterolu. Akcja potrwa dwa miesiące. Punkt czynny jest w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 14.35 do 16.35. Wszystkie usługi świadczone są nieodpłatnie.
Serdecznie zapraszamy!!!

11 października 2006

Czysty powiat

8,5 tys. uczniów z terenu powiatu jarocińskiego wzięło udział w kampanii „Sprzątanie świata - Polska 2006”. W akcję włączyli się również przedstawiciele jarocińskiej Społecznej Straży Rybackiej. Zebrano 1255 worków (120 l) śmieci.

28 września 2006