Klub magicznych nożyczek powrócił

Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem odbyło się kolejne spotkanie Klubu Magicznych Nożyczek. Tym razem zajęcia były poświęcone zgłębianiu tajników haftu krzyżykowego. W warsztatach wzięły udział zarówno osoby, które posiadają już własny dorobek hafciarski, jak również amatorzy, którzy mieli możliwość zaczerpnięcia „fachowych” porad. Każda z uczestniczek wykonała haft z motywem świątecznym, przy czym dominowała choinka… Warsztaty prowadziły: dyrektor Biblioteki Agnieszka Borkiewicz i opiekunka Klubu Lidia Leśna.

25 listopada 2012

Na wiaduktach betonują podpory

Prace przy realizacji przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie idą pełna parą. Roboty wykonywane są równocześnie na tzw. WK1 i WK2. Na pierwszym planie widać betonowanie podpory, na którą niebawem będą kładzione belki na obiekcie WK1, w tle widać betonowanie podpory nr 1 na obiekcie WK2. To największa i najtrudniejsza inwestycja drogowa powiatu jarocińskiego ostatnich lat, która pochłonie ponad 12 mln zł.

24 listopada 2012

Zawiadomienie Starosty

Zawiadamia się, że w budynku przy ul. Kościuszki 10 w terminie od 26.11.2012 r. do 14.12.2012 r. , w godzinach od 8:00 do 16:00, zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych operat opisowo - kartograficzny ewidencji gruntów i budynków obrębu ewidencyjnego Żerków ark. m. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, położonego w jednostce ewidencyjnej Żerków-miasto.

O Nadwarciańskiej Drodze św. Jakuba

Najstarszy europejski szlak pielgrzymkowy był tematem spotkania, które odbyło się w Jarocińskim Centrum Informacji o Regionie. O szlaku opowiadali państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie, dla których wędrówki drogą św. Jakuba to życiowa pasja.

Sukces dojrzałych talentów

Dużym sukcesem zakończył się udział reprezentantów Powiatu Jarocińskiego w Festiwalu Twórczości Artystycznej „Dojrzały talent”, który odbył się w Kaliszu. Seniorzy prezentowali tam swoje prace plastyczne, rękodzieła, a także zdolności wokalne. Impulsem do zorganizowania festiwalu było ogłoszenie roku 2012 przez Parlament Europejski „Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej". Nasi twórcy otrzymali aż cztery wyróżnienia.

23 listopada 2012

O możliwościach pozyskania unijnych funduszy w Tarcach

„Wsparcie unijne na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej” było tematem szkolenia, które przeprowadzili specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie: Katarzyna Kucharska i Jarosław Raś. W szkoleniu, które odbyło się w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięli udział uczniowie i słuchacze szkół dla dorosłych, a także mieszkańcy powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego oraz średzkiego.

21 listopada 2012

Jarociniacy na wrocławskim Gis-Day

Uczniowie Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wzięli udział w obchodach GIS Day organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Młodzież uczestniczyła w wykładach, które miały na celu przybliżenie, czym jest i gdzie znajduje zastosowanie GIS, czyli System Informacji Geograficznych.

21 listopada 2012

Sukces uczennicy "Jedynki"

Karolina Adamkiewicz, uczennica ZSP nr 1 w Jarocinie zdobyła wyróżnienie w Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2012. Przedsięwzięcie odbyło się 10 listopada w Koninie. Konkursowi patronował prof. Jan Miodek.

20 listopada 2012

Szlachetna paczka trafiła do Jarocina

W tym roku po raz pierwszy do Jarocina zawitał projekt SZLACHETNA PACZKA. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy osobom, które w niezawiniony sposób znalazły się w trudnej sytuacji. Projekt realizowany jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

20 listopada 2012

Wyśpiewała zwycięstwo

Ania Witasik - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Środzie Wlkp.

19 listopada 2012

Pyszności z gastronomicznej "Jedynki"

„Herbatka u Pani Jesieni”, „Muzyczny poemat” i „Kurczak marserpor” to sztandarowe popisy kulinarne, którymi reprezentacja klas technikum żywienia ZSP nr 1 w Jarocinie zachwyciła jury konkursu gastronomicznego w Objezierzu.

Profilaktyka na fotografii

„Młodość – bezpieczeństwo HIV” to hasło, z którym zmierzyli się uczestnicy konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwo Powiatowe w Jarocinie.