Turniej motoryzacyjny

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w finale rejonowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 20 kwietnia br. w Zespole Szkół w Opatówku.

28 kwietnia 2011

"Poznańskie Słowiki" w Żerkowie

Teksty Jana Pawła II czytane przez samorządowców, koncert „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza – tak zapowiada się uroczystość zorganizowana z Żerkowie w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II. Na koncert poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi zapraszają Burmistrz Żerkowa i Starosta Jarociński. Uroczystość odbędzie się 30 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie.

27 kwietnia 2011

Wyjątkowy spektakl o Papieżu Polaku

Od wielu już tygodni przygotowujemy się do uczczenia niezwykłego wydarzenia - beatyfikacji Jana Pawła II, która dokona się 1 maja 2011 roku. Z tej okazji organizowanych jest szereg koncertów, konkursów, spektakli. Jednym z nich jest wieczór wspomnień o Naszym Papieżu, który przygotowuje młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wyjątkowy spektakl słowno - muzyczny „Pokolenie JPII” odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku o godz. 21.00 w Kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

Konsultanci PIFE z Jarocina przeprowadzą Lekcje Europejskie w Warszawie

6 maja br. konsultanci jarocińskiego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przeprowadzą trzy lekcje na temat funduszy unijnych podczas IV Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.  To wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest festiwalem i świętem Funduszy Europejskich w Polsce.

21 kwietnia 2011

"Smaczne i zdrowe" gimnazjum w Kotlinie

Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo” przyjechał do Wielkopolski. W środę, tj. 27 kwietnia odwiedzi Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie. Jest to nagroda dla uczniów, przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Wywalczyli ją gimnazjaliści z klasy Ia, przygotowując film promujący zdrowy styl odżywiania.

Zmagania młodych informatyków

W IV edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego, który odbył się 15 kwietnia br., wzięło udział 35 uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego. Miejscem zmagań młodych informatyków był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. W propagowanie wiedzy i umiejętności informatycznych wśród młodzieży oprócz Starostwa Powiatowego w Jarocinie włączyło się wielu lokalnych sponsorów, którzy ufundowali cenne nagrody dla zwycięzców.

20 kwietnia 2011

Dobiega końca tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Jarocinie potrwa do 29 kwietnia br. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiają się mężczyźni urodzeni w 1992 roku oraz starsi, którzy z różnych przyczyn dotychczas nie dopełnili tego obowiązku. Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie wezwani są również mężczyźni urodzeni w latach 1987-1991 oraz kobiety urodzone w latach 1987-1992 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

20 kwietnia 2011

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Niekiedy zauważony przez rodziców problem związany z niepokojącym zachowaniem dziecka wydaje się błahy otoczeniu i rodzinie – ale dla rodziców ten problem jest ogromny, martwi ich, nie daje przestać o sobie myśleć. Wtedy dobrze porozmawiać o swoich obserwacjach z kimś z zewnątrz, kto ma stosowną wiedzę i umiejętności, aby pomóc rodzicom. Bezpłatne porady specjalistów zorganizowano już po raz trzeci w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie.

15 kwietnia 2011

Najlepsi księgowi z "Jedynki"

Damian Nagle, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego ZSP nr 1 w Jarocinie został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 potwierdził swą renomę i po raz trzeci okazał się najlepszą szkołą w konkursie.

15 kwietnia 2011

Z życzeniami do emerytów

Wczoraj w Jarocińskim Ośrodku Kultury obchodzono Światowy Dzień Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Organizatorem uroczystości było jarocińskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z prezesem Józefem Zielezińskim. Pod jego czujnym okiem przygotowano okolicznościowy koncert z udziałem zespołów muzycznych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Z życzeniami do emerytów pospieszyło wiele osób. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak dziękując za zaangażowanie działaczy związku w pracę społeczną, życzył zebranym zdrowia i wszelkiej pomyślności.

14 kwietnia 2011

Obchody zbrodni katyńskiej

Katyński Apel Pamięci oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zdominowały zorganizowane w Jarocinie obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1. rocznicy smoleńskiej katastrofy.

14 kwietnia 2011