Szykują powiatowe dożynki w Kotlinie

Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Kotlinie. Tradycyjne święto plonów rolnicy powiatu jarocińskiego obchodzić będą w niedzielę, 30 sierpnia.

20 sierpnia 2009

W rocznicę Bitwy Warszawskiej

Z okazji 89. rocznicy Bitwy Warszawskiej i obchodzonego na cześć tego wydarzenia Święta Wojska Polskiego delegacje samorządowców wraz z organizacjami kombatanckimi oddały hołd żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę. Symboliczne wiązanki kwiatów złożone zostały na jarocińskim cmentarzu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz w kwaterze grobów bohaterskich synów Armii Polskiej świetnie dowodzonej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, która w 1920 roku na przedpolach Warszawy pokonała wojska bolszewickie i ocaliła niedawno odzyskaną niepodległość.

14 sierpnia 2009

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, Siły Zbroje Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto - Święto Wojska Polskiego. W przededniu 89. rocznicy tego wydarzenia w jarocińskiej jednostce zorganizowano uroczystości, podczas których nagrodzono i odznaczono wyróżniajacych się mundurowych. Gratulacje jarocińskim wojskowym złożyli m.in. przedstawiciele powiatu na czele ze starostą Stanisławem Martuzalskim. Samorządowcy  nie ukrywali zadowolenia z faktu, że w Jarocinie stacjonuje 16. batalion budowy lotnisk. Życzyli żołnierzom z okazji ich święta satysfakcji z podejmowanych działań we wspólnej pracy „ku chwale Ojczyzny”.

14 sierpnia 2009

Zginął podczas misji w Afganistanie

Pragniemy wyrazić najszczersze współczucie z powodu tragicznej śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego, który wyruszył na misję do Afganistanu z Jarocina. Będzie Go brakowało przepełnionej smutkiem rodzinie, przyjaciołom, kolegom, ale także całemu narodowi polskiemu, który tak odważnie i bohatersko reprezentował.

Niech czas przyniesie ulgę w bólu po odejściu

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Meisnerowski

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

12 sierpnia 2009

Wsparcie dla bezrobotnych

Osoby, które utraciły pracę mogą liczyć na pomoc państwa w spłacie zaciągniętych wcześniej kredytów mieszkaniowych. Bezrobotni będą mogli uzyskać nawet do 1,2 tys. zł miesięcznie.

10 sierpnia 2009

Nowy dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie

Małgorzata Karwacka została wybrana przez komisję konkursową na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Na ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Jarocinie konkurs wpłynęły dwie oferty, z których tylko jedna spełniała wymogi formalne. Małgorzata Karwacka do tej pory była zastępcą dyrektora ZSP nr 1 w Jarocinie – a nowe obowiązki przejmie z dniem 1 września br.

03 sierpnia 2009

Odszedł Burmistrz Żerkowa

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego

ś.p. Janusza Jajczyka Burmistrza Miasta i Gminy Żerków

03 sierpnia 2009

Jarociniak w Tour de Pologne!

W niedzielę w Warszawie startuje największy polski etapowy wyścig szosowy, drugi co do wieku po Tour  de France w Europie, Tour de Pologne. Wyścig biegnie przez calą Polskę, podzielony jest na 7 etapów, kończy się 8 sierpnia w Krakowie. Organizatorem jest Langteam z Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim na czele.

31 lipca 2009

Hołd dla walczących w Powstaniu Warszawskim

Z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiatowe władze samorządowe oddały hołd jego uczestnikom składając kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

31 lipca 2009

Święto Policji

24 lipca policjanci jarocińskiej komendy powiatowej obchodzili swoje święto. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń i gratulacji odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie.

24 lipca 2009

Ponad 9 mln zł wpłynie do budżetu powiatu

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski, wicestarosta Przemysław Musielak i skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak podpisali wczoraj umowę, na podstawie której Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje realizację największej powiatowej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorka”. By powiatowi urzędnicy jeszcze w tym roku mogli uruchomić procedurę przetargową, najpierw rada powiatu musi przyjąć dotację do swego budżetu. Przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski zwołał już nadzwyczajną sesję powiatową.  Odbędzie się ona 3 sierpnia.

23 lipca 2009

Kolejne konkursy w ramach WRPO

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla działania 3.5 – Wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej zagrożonych obszarów oraz zwiększenie retencji na terenie województwa, a także dla działania 3.3 – Wsparcie ochrony przyrody.  Oferty konkursowe można składać do 21 sierpnia 2009 roku.

21 lipca 2009