Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uroczyste otwarcie drogi Żerków-Bieździadów

droga_biezdziadow_1.jpg

Uroczystego otwarcia drogi Żerków-Bieździadów dokonali: starosta jarociński - Sławomir Wąsiewski, burmistrz Żerkowa - Janusz Jajczyk, Przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie - Czesław Robakowski, Wiceprzewodniczacy Rady Powiatu w Jarocinie - Kazimierz Węgrzynek oraz Sołtys Bieździadowa - Mirosława Ratajczak.

19 listopada 2004
Informacje ogólne

Złożenie kwiatów

11listopada2004.jpgW dniu dzisiejszym organizacje kombatanckie z terenu naszego powiatu w towarzystwie władz samorządowych powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin złożyły kwiaty z okazji Święta Niepodległości oraz powstania I Oddziału Wojska Polskiego w jarocińskich koszarach.

Słowo wstępne wygłosił regionalista, przewodniczacy Komisji Promocji, Edukacji Publicznej, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu w Jarocinie - Jan Jajor.

10 listopada 2004
Informacje ogólne

Inwestycje w szkołach powiatowych

Rozpoczął się pierwszy etap termomodernizacji obiektów Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Jarocinie. Inwestycja, której łączny koszt wyniesie około 2,9 mln zł, będzie realizowana w trzech etapach. Zgodnie z Wieloletnim Programem Inwestycyjnym Powiatu Jarocińskiego, prace mają się zakończyć w 2006 roku.

09 listopada 2004
Informacje ogólne

Starostwo współpracuje z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

Starostwo Powiatowe w Jarocinie rozpoczęło współpracę z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Uroczystego podpisania porozumienia dokonali Jacek Koralewski - wiceprezes Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski.

warp.jpg

09 listopada 2004
Informacje ogólne

I Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy oraz przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie 23 października br. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej, w którym udział wzięły wszystkie zespoły folklorystyczne oraz twórcy ludowi z terenu powiatu jarocińskiego. Na jarocińskiej scenie swe umiejętności zaprezentowali: "Noskowiacy", "Ciświczanie", "Goliniacy", "Potarzyczanki" oraz "Snutki". W holu natomiast swe rękodzieła prezentowali tutejsi twórcy - podziwiać można było przepiękne snutki, frywolitki, rzeźby z drewna, a także owoce terapeutycznych zajęć prowadzonych przez Warsztaty Terapii zajęciowej z Jarocina.

przeglad_kultury2004.jpg

09 listopada 2004
Informacje ogólne

Komputery dla policji

Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań jakie wytyczyły sobie władze powiatu jarocińskiego. To z tego względu budżet powiatu sukcesywnie wspiera działania Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Łącznie, w ciągu czterech ostatnich lat, samorządy z terenu powiatu jarocińskiego przeznaczyły na dofinansowanie jarocińskiej policji ok. 254 tys. zł, z czego ok. 185 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu jarocińskiego.

05 listopada 2004
Informacje ogólne

Parking przy geodezji

geodezja_parking.jpg

W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z budową parkingu przy Wydziale Geodezji Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy ul. Kościuszki 10.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

Prace na Bema rozpoczęte

drogi_bema1.jpgW ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie drogi powiatowej na ulicy Bema w Jarocinie. "Zdecydowaliśmy się na remont tej drogi odpowiadając na liczne głosy mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja i ulicy Bema. Inwestycja z pewnością ułatwi dojazd do bloków" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski. Jednocześnie na ulicy Bema trwają prace związane z budową parkingu. "Przedsięwzięcie jest wynikiem porozumienia starostwa i Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie" - dodaje starosta.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

Bezpieczniej na Żerkowskiej

W ostatnim czasie zakończono prace związane z remontem chodnika przy ulicy Żerkowskiej w Jarocinie. Pieniądze na remont pochodziły z budżetu powiatu.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

10 milionów dla jarocińskiego szpitala

szpital_projekt.jpg

Ponad 10 milionów złotych udało się pozyskać władzom powiatu jarocińskiego na modernizację jarocińskiego szpitala. Zaplanowana od kilku lat inwestycja jest niezbędna by sprostać obowiązującym standardom i wymogom zawartym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.

21 października 2004
Informacje ogólne

Nagrody dla nauczycieli z powiatu jarocińskiego

W 2004 roku na wniosek starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali - Aneta Woźniak z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Marek Krzyżostaniak - Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Natomiast Złote Krzyże Zasługi otrzymali Radosława Suszczyńska - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Romuald Gruchalski - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

20 października 2004
Informacje ogólne

Posprzątali świat

9200 uczestników z terenu powiatu jarocińskiego, głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w kolejnej edycji akcji "Sprzątanie świata - Polska 2004". Do tegorocznej kampanii włączyła się również Komenda Hufca ZHP w Jarocinie. Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie dołożył do przedsięwzięcia ponad 5 000 zł.

20 października 2004
×