Dołożyli do ratowania życia dzieci i godnej opieki dla seniorów

Grupa samorządowców i urzędników powiatu jarocińskiego wsparła tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 5 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na ratowanie życia dzieci i godną opiekę seniorów.

15 stycznia 2013

Więcej na konserwację rowów melioracyjnych

20 tys. zł przeznaczył samorząd Powiatu Jarocińskiego na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych w 2012 roku. Pozwoliło to na zwiększenie zakresu prac konserwacyjnych wykonywanych na rowach melioracyjnych. Dotacje otrzymały spółki wodne z terenu wszystkich gmin powiatu jarocińskiego: Gminna Spółka Wodna w Jaraczewie, Gminna Spółka Wodna w Jarocinie, Gminna Spółka Wodna w Kotlinie, Gminna Spółka Wodna w Żerkowie.

15 stycznia 2013

Powiat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

300 jaj, 36 margaryn, 11 kg cukru, 9 kg mąki, 36 dżemów, 6 proszków do pieczenia, 23 cukry waniliowe i blisko 4 litry galaretki wykorzystano do upieczenia Wielkiego Biszkoptu Orkiestrowego, który był licytowany podczas wczorajszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Właścicielem tortu został Przemysław Musielak, który reprezentując Zarząd Powiatu w Jarocinie zaoferował najwyższą kwotę podczas licytacji – 500 zł.

14 stycznia 2013

Zmarł prof. Michał Kulesza

Zmarł prof. Michał Kulesza, wybitny prawnik, szef Zakładu Nauki Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, znany przede wszystkim, jako twórca podwalin prawnych pod rozwój demokracji lokalnej. Był współautorem obu reform samorządowych – tej  z 1990 roku, która wprowadziła do ustroju Polski gminy, i tej z 1998 roku, w wyniku której powstały powiaty i województwa samorządowe. Zawsze też bronił powiatów, jako centrów polityczno-administracyjnych.

zdjęcie: www.rp.pl

14 stycznia 2013

Zgrany Jarocin

Rusza projekt Zgrany Jarocin. Jego celem jest stworzenie przez młodzież gry planszowej lub karcianej oraz questu, których fabuła będzie związana z Ziemią Jarocińską (historią, współczesnością, krajoznawstwem i turystyką). Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu będą warsztaty tworzenia gier planszowych i questów, które odbędą się od 21 do 25 stycznia 2013 r.

13 stycznia 2013

Powiatowi wolontariusze dołączyli do orkiestry

Powiatowi samorządowcy i urzędnicy dołączyli do sztabu nr 209 tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab mieści się w Zespole Szkół Społecznych, a jego szefem jest Marek Konieczny. Wolontariusze wyposażeni zostali w specjalne identyfikatory i oznakowane puszki, do których w najbliższą niedzielę będą zbierali pieniądze na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Powiatowi wolontariusze dołączyli do orkiestry

11 stycznia 2013

Kto otrzyma nagrodę "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego"?

6 lutego poznamy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego". Nagrody za rok 2012 przyznane zostaną w czterech kategoriach: Młody talent, Działalność społeczna, Gospodarka oraz Oświata, Kultura i Sport. Przed podjęciem ostatecznej decyzji starosta zasięgnie opinii kapituły konkursowej, która wczoraj zapoznała się z wszystkimi zgłoszonymi kandydaturami.

Starostwo wyróżnione

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało Odznakę Honorową PCK IV stopnia. Wyróżnienie, podczas grudniowej sesji rady powiatu, wręczył staroście Mikołajowi Szymczakowi prezes jarocińskiego oddziału PCK – Tadeusz Zajdler. Odznaka została przyznana starostwu w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża przez kapitułę, której przewodniczył prezes PCK - Stanisław Kracik.

08 stycznia 2013

Powiatowy specjał na licytację

Wielki Orkiestrowy Biszkopt o wymiarach 2 m na 80 cm, ufundowany przez Powiat Jarociński, będzie licytowany podczas niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Licytacja odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury pomiędzy godz. 19.00 a 21.00.
Powiatowy specjał, na którym będzie widniało orkiestrowe serce i nowe logo Powiatu Jarocińskiego przygotują uczniowie klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie pod kierunkiem nauczycielki Karoliny Szymenderskiej.

08 stycznia 2013

Spotkanie noworoczne w starostwie

Kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu wraz ze swoimi zastępcami gościli dziś na spotkaniu noworocznym, którego gospodarzami byli włodarze powiatu. Starosta Mikołaj Szymczak przekazał podziękowania dla wszystkich pracowników jednostek za ubiegłoroczna pracę i zapoznał z najbliższymi planami samorządu powiatu jarocińskiego. Na dobry początek roku przekazał też upominki - kalendarze książkowe i mapy powiatu wydane przez powiat jeszcze w 2012 roku.

07 stycznia 2013

Spotkanie opłatkowe w biskupem kaliskim

Wczoraj Jego Ekscelencja Biskup Kaliski Edward Janiak spotkał się w Jarocinie z samorządowcami oraz przedstawicielami lokalnych organizacji. Podczas spotkania starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu Tomasz Kosiński wręczyli biskupowi książkę o społeczniku i honorowym obywatelu Jarocina - księdzu Ignacym Niedźwiedzińskim oraz album "Ziemia Jarocińska na dawnych pocztówkach".

07 stycznia 2013