Marszałek Poślednia w Jarocinie

10 lipca na zaproszenie samorządowców powiatu do Jarocina przyjechała Krystyna Poślednia - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Robocza wizyta była okazją do zaprezentowania powiatowych inwestycji i potrzeb z zakresu ochrony zdrowia i oświaty. Pani marszałek odwiedziła m.in. Szpital Powiatowy w Jarocinie, który został rozbudowany dzięki unijnej dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz zapoznała się z potrzebami z zakresu wyposażenia nowego obiektu w specjalistyczny sprzęt medyczny. Marszałek Poślednia odwiedziła także teren przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie planowany pod budowę sali gimnastycznej. Na realizację przedsięwzięcia powiat zabiega o dofinansowanie w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2012. Wizyta pani marszałek była również okazją do pochwalenia się licznymi inwestycjami realizowanymi w okresie wakacyjnym przez samorząd powiatowy w szkołach i placówkach oświatowych: termomodernizacja budynku przy ul. Szubianki, czy remont dachu i odnowienie elewacji budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Transport darów dla Obwodu Stołbce

Na początku lipca delegacja powiatu jarocińskiego, której przewodniczył starosta Stanisław Martuzalski przebywała w zaprzyjaźnionym Obwodzie Stołbce na Białorusi. Członkowie delegacji uczestniczyli w uroczystościach związanych z narodowym świętem naszych wschodnich sąsiadów.

Wojsko zostaje w Jarocinie

Po wielu latach starań zapadła decyzja o pozostawieniu w Jarocinie 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych. Tym samym cofnięty został poprzedni rozkaz, na mocy którego do końca 2008 roku batalion miał zostać przeniesiony do Powidza. Jarocin  pozostał jako jedyne miejsce stacjonowania wojska w Południowej Wielkopolsce.

Gminno - Powiatowe Dożynki w Górze

Znany jest już termin i miejsce tegorocznych dożynek powiatowych, których gospodarzem będzie gmina Jaraczewo. Tradycyjne święto plonów rolników powiatu jarocińskiego odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia w Górze.

10 lipca 2008

"Elektroniczne okienko" już działa

Nie musisz już przychodzić do starostwa, by złożyć dokumenty i wszcząć swoją sprawę. Możesz je przesłać drogą elektroniczną siedząc w domu i klikając myszką swojego komputera. W Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa bowiem elektroniczny urząd podawczy (EUP) wraz z elektroniczną skrzynką podawczą (ESP) umożliwiającą doręczanie pism w formie dokumentów elektronicznych przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej.

10 lipca 2008

Na ludową nutę

XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i VII Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego przeszły już do historii. Po trzydniowym świętowaniu pozostanie wspomnienie barwnego korowodu przemierzającego Jarocin, wspólnych śpiewów i tańców oraz radosnego biesiadowania.

07 lipca 2008

Dotacja na boisko przy "Dwójce"

Starostwo Powiatowe w Jarocinie, jako jeden ze 112 beneficjentów z całej Polski, otrzymało dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Dotację przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

04 lipca 2008

Kolejne konkursy WRPO

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 – 2013 ogłosił nabory wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla:

02 lipca 2008

Za zasługi dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

Folklor po raz jedenasty

Już za kilka dni rozpoczną się XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Imprezie towarzyszyć będzie Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego organizowana przez jarocińskie starostwo.

Mini Igrzyska w Jarocinie

Chiński maraton, gazeciarz, sadzenie ryżu, wyścig smoków i wyścigi rydwanów to tylko kilka z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Mini Igrzyska ruszyły kilka tygodni temu, a ich kulminacja odbyła się 14 czerwca 2008 roku.

Remonty na Kościuszki i Szubiankach

Już wkrótce rozpocznie się remont budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Po wielu latach starań „Ogólniak” doczeka się wymiany dachu, okien i drzwi oraz naprawy elewacji.

30 czerwca 2008