Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie

dzieci_u_starosty.jpgW piątek (28.01.05) jarocińskie starostwo odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie. Ich przewodnikiem po starostwie była pani Dorota Szymczak - kierownik Biura Rady i Zarządu. Dzieci, zapoznały się z pracą urzędu, dowiedziały się, gdzie np. można załatwić paszport, kartę wędkarską czy prawo jazdy, zobaczyły herb powiatu jarocińskiego. Z miłymi gośćmi spotkał się również starosta Sławomir Wąsiewski, który poczęstował ich "słodkościami", a na pamiątkę pobytu w starostwie wręczył długopisy z logo powiatu jarocińskiego, życząc dzieciom, by pisząc nimi sprawdziany otrzymywały same dobre oceny.

31 stycznia 2005

Rocznica wyzwolenia Jarocina

wyzwolenie_jarocina2005.jpgTradycją stały się już cykliczne spotkania przedstawicieli środowiska kombatanckiego z władzami Powiatu Jarocińskiego. Organizowane są one w związku z ważnymi rocznicami państwowymi i lokalnymi. W dniu 24 stycznia br., delegacje upamiętniły rocznicę wyzwolenia Jarocina, składając kwiaty w Mauzoleum na jarocińskim cmentarzu.

25 stycznia 2005

II Powiatowe Zawody Chemiczne

13 stycznia 2005r. w Zespole szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się II Powiatowe Zawody Chemiczne. Otwarcia dokonała wicestarosta jarociński Jolanta Mejzińska.

24 stycznia 2005

Spotkanie Noworoczne Wielkopolan

spotkanie_wielkopolan2005.jpgStarosta jarociński Sławomir Wąsiewski oraz burmistrz Żerkowa Janusz Jajczyk uczestniczyli w Spotkaniu Noworocznym Wielkopolan. Uroczystość odbyła się 8 stycznia w auli uniwersyteckiej w Poznaniu. Podczas spotkania starosta i burmistrz mieli okazję osobiście złożyć życzenia noworoczne wojewodzie Andrzejowi Nowakowskiemu i marszałkowi województwa wielkopolskiego - Stefanowi Mikołajczakowi.

20 stycznia 2005

Kwalifikator MSP

parp.gifUprzejmie informujemy, że na stronach PARP, dostępna jest testowa wersja kwalifikatora MSP. Zadaniem kwalifikatora jest pomoc w określeniu czy Państwa firma należy do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Kwalifikator podaje informacje na podstawie zaznaczonych i wprowadzonych danych oraz pełni funkcję tylko i wyłącznie informacji. Wyniku jaki otrzymają Państwo nie należy traktować jako wiążącej i ostatecznej opinii prawnej, która może być wydana na podstawie dokładnego badania dokumentów rejestrowych firmy.

17 stycznia 2005

Umowa o dofinansowanie rozbudowy szpitala podpisana

szpital_umowa.jpg

W ubiegłą środę (12 stycznia 2005 roku), jako jeden z pierwszych, starosta jarociński podpisał umowę z wojewodą wielkopolskim o dofinansowanie projektu "Modernizacji Szpitala Powiatowego w Jarocinie". Mogą więc pełną parą ruszyć prace związane z przeprowadzeniem przetargu na tę inwestycję.

17 stycznia 2005

Przedsiębiorco! Jeżeli masz wątpliwości złóż wniosek o pisemną interpretację przepisów

Od 1 stycznia 2005r. - zgodnie z art. 10 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, "przedsiębiorca może złożyć wniosek o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów, z których wynika obowiązek świadczenia przez przedsiębiorcę daniny publicznej, w jego indywidualnej sprawie". W praktyce oznacza to, iż przedsiębiorcy mogą składać wnioski do urzędów skarbowych o interpretację prawa podatkowego.

13 stycznia 2005

Medale za Zasługi dla Obronności Kraju

medale_wku2005_1.jpg

Złote i srebrne medale za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali rodzice z terenu powiatu jarocińskiego, których co najmniej trzech synów pełniło służbę wojskową. 11 stycznia 2005 roku medale przyznane przez Ministra Obrony Narodowej wręczyli płk Andrzej Krupiński - komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu oraz starosta jarociński - Sławomir Wąsiewski.

13 stycznia 2005

Nowości w dziedzinie oznakowania CE

euro_info_centre.gifNa stronie internetowej EuroInfo Centre - w serwisie poświęconym oznakowaniu CE dostępne są bieżące informacje o zmianach w prawie dotyczącym tej dziedziny.

Omówione zostało także zagadnienie - od kiedy oznakowanie CE jest obowiązkowe w Polsce.

Dostępny jest także aktualny wykaz aktów prawnych wprowadzających do polskiego prawa dyrektywy związane z oznakowaniem CE.

04 stycznia 2005

Dotacje dla MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW

zporr.gifInformujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Wdrażająca Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (ZPORR) wyznaczył Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie do wdrażania na terenie woj. wielkopolskiego Działania 3.4 - Mikroprzedsiębiorstwa.

04 stycznia 2005

Spotkanie z dyrektorami i kierownikami powiatowych jednostek

spotkanie_jednostki2004.jpg

W dniu dzisiejszym (tj. 30.12.2004r.) odbyło się noworoczne spotkanie Zarządu Powiatu (w składzie: Sławomir Wąsiewski - Przewodniczący Zarządu, Jolanta Mejzińska, Stanisław Czeszyk, Jan Klim, Paweł Leonhard) z dyrektorami i kierownikami jednostek powiatowych. Uczestniczyli w nim m.in. dyrektorzy szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, powiatowi komendanci policji i straży pożarnej, dyrektor urzędu pracy.

W swoim wystąpieniu, Sławomir Wąsiewski podziękował za dotychczasową współpracę oraz życzył wszystkim dalszych sukcesów w nowym roku. Podkreślił szczególnie odpowiedzialną rolę jednostek powiatowych, które działają na rzecz mieszkańców powiatu jarocińskiego.

30 grudnia 2004

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

powstanie_wielkopolskie2004.jpg

W dniu 27 grudnia br. władze samorządowe powiatu jarocińskiego oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich uczcili 86. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem powstańców na jarocińskim cmentarzu.

30 grudnia 2004