Spotkanie z Markiem Wagnerem

wagner2.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski gościł u Szefa Kancelarii Premiera Marka Wagnera. Podczas spotkania starosta przekazał projekt rozbudowy jarocińskiego szpitala oraz rozmawiał na temat możliwości wsparcia finansowego projektu. Spotkanie odbyło się w Warszawie 25 sierpnia 2003 roku.

01 września 2003

Spotkanie z Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

wagner1.jpgW poniedziałek, 25 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Prezydent Prowincji Frosinone (Włochy) Francesco Scalia gościli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania z Szefem Kancelarii, Markiem Wagnerem, rozmawiali o możliwości wsparcia planowanej budowy portu przeładunkowego na terenie powiatu jarocińskiego.

01 września 2003

Posiedzenie nowej Rady Społecznej przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie

W piątek, 8 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczy akty powołania nowym członkom Rady Społecznej działającej przy ZZOZ w Jarocinie.

07 sierpnia 2003

Program Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego

W jarocińskim starostwie trwają prace nad opracowaniem "Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego". Dokument powstaje przy szerokiej konsultacji społecznej. W gronie współtworzących go osób znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, inspekcji, branżowych stowarzyszeń przedsiębiorców i rolników, służb doradczych oraz oświaty.

07 sierpnia 2003

Chodnik przy drodze nr 12

Gmina Jarocin i powiat jarociński przygotowują wspólne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu w sprawie współdziałania przy inwestycjach drogowych.

Dzięki takiej współpracy w 2004 roku zostanie wybudowany chodnik wzdłuż drogi krajowej nr 12 od ul. Nowe Parcele do ul. Wybudowanej (około 300 m).

18 lipca 2003

II Wystawa Sztuki Ludowej i VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

2wystawa_sztuki1.jpgW ostatnią niedzielę czerwca Jarocin tętnił folklorem. Od rana za sprawą II Wystawy Sztuki Ludowej - Jarocin 2003. Po południu za sprawą VI Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

11 lipca 2003

III Prezentacje Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski - wyniki

Reprezentacja powiatu jarocińskiego zdobyła główną nagrodę III Prezentacji Kultury Południowo-Zachodniej Wielkopolski.

W prezentacjach wzięły udział powiaty wolsztyński, gostyński, kościański, krotoszyński, jarociński i leszczyński (grodzki). Impreza odbyła się w jarocińskim amfiteatrze i trwała dwa dni.

12 czerwca 2003

"Nowe horyzonty Unii Europejskiej"

Pod adresem http://www.provincia.fr.it/nuovi_orizzonti/Home.htm dostępna jest strona dotycząca seminarium szkoleniowego "Nowe horyzonty Unii Europejskiej. Promocja rolnictwa Biologicznego: doświadczenie na terenie Polskiej wsi". Seminarium odbyło się w dniach 19-22 listopada 2002r. w ramach współpracy między powiatem jarocińskim a prowincją Frosinone we Włoszech.

06 czerwca 2003

"ŻYJ ZDROWO"

Choroby układu krążenia są w skali światowej jedną z najgroźniejszą epidemii. W Polsce są przyczyną 40% wszystkich zgonów wśród mężczyzn i 35% wszystkich zgonów wśród kobiet.

Występowanie chorób układu krążenia zwłaszcza u osób w średnim wieku jest ściśle związane ze stylem życia a więc: palenie tytoniu, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność fizyczna, nadciśnienie tętnicze, stres.

26 maja 2003

Jarocin dla Europy

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało dofinansowanie z programu PHARE 2001 (ponad 7 tysięcy euro) na organizację cyklu imprez plenerowych pod wspólną nazwą "Jarocin dla Europy".

Partnerami w organizacji projektu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach, Stowarzyszenie "Praca - Integracja - Samorządność", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie Filia nr 1 "Pod Ratuszem", kluby europejskie z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 maja 2003

Kandydat na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Przemysław Masłowski jest kandydatem na stanowisko Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie.

20 marca 2003 r. komisja konkursowa pod przewodnictwem Jolanty Mejzińskiej - wicestarosty, pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na to stanowisko.

24 marca 2003

Rozstrzygnięcie konkursu na kierownika PUP

Konkurs na Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie wygrał mieszkaniec Jarocina - Grzegorz Fengler.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Jolanta Mejzińska uznała przedstawioną przez niego wizję funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie za ciekawą. Starosta powoła nowego kierownika w ciągu miesiąca.

06 marca 2003