Zapraszamy na recital EDYTY GEPPERT

Starosta Jarociński zaprasza na recital Edyty Geppert. Artystka wystąpi w najbliższy poniedziałek - 28 października 2013r. w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

24 października 2013

Stypendia dla uczniów

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o stypendia w ramach projektu „Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

23 października 2013

40-lecie w Tarcach

Uroczysta konferencja z okazji 40-lecia powstania Technikum w Tarcach odbyła się w miniony piątek. W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele Powiatu Jarocińskiego na czele z członkiem Zarządu Powiatu Przemysławem Musielakiem.

21 października 2013

Sportowcy nagrodzeni

Nagrodzono najlepszych sportowców Powiatu Jarocińskiego w roku 2012.

18 października 2013

Sportowcy nagrodzeni

Nagrodzono najlepszych sportowców Powiatu Jarocińskiego w roku 2012.

18 października 2013

Rockowo-reggae(łowa) mieszanka

Koncert Tomka Lipińskiego z Tiltem oraz Całej Góry Barwinków już za tydzień w Jarocinie. Mieszanki klasyki polskiej muzyki rockowej oraz reggae i ska będzie można posłuchać w piątek 25 października w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Bezpłatne wejściówki na koncert są dostępne w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, które jest organizatorem imprezy oraz w Czytelni "Pod Ratuszem".

17 października 2013

Powiatowy Przeglad Kultury Ludowej

W najbliższą sobotę zapraszamy na Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej.

17 października 2013

Polsko - niemiecki sport bez granic

Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wspólnie z organizacją młodzieżową BBL w Niemczech zorganizowało warsztaty polsko-niemieckie tym razem w MCT w Żerkowie, pod hasłem „Sport bez granic”.

Szkolenie dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy zainteresowani tematyką związaną w szczególności z ustalaniem opłat za korzystanie ze środowiska oraz zasad sprawozdawczości w zakresie gospodarki odpadami mogą skorzystać ze szkolenia, które odbędzie się 23 października w Sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Szkolenie dla przedsiębiorców

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2013

Wyjątkowe obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowano w Tarcach i Jarocinie. Uroczystość rozpoczęła się koncertem Orkiestry pod batutą Jerzego Nowackiego w auli ZSP-B w Tarcach, a zakończyła w jarocińskim kinie „Echo” recitalem Filipa Mettlera i występem zespołu „ZaZuZi”.

15 października 2013