Wielki powrót! Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rock’a, legendarna, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupa Sweet Noise to kolejna gwiazda Jarocin Festiwal 2016! Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

O bezpieczeństwie w Internecie

Zasady korzystania z bezpiecznych stron internetowych oraz sposoby ochrony przed wirusami, atakami hakerskimi, niepożądanym pobieraniem płatnych aplikacji były tematem II Międzyszkolnych Warsztatów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie, który w tym roku gościł uczniów z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach oraz z Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie.

Zespół Szkół Specjalnych w projekcie UNICEF

„Mali uczniowie idą do szkoły” do projekt zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.

Walentynkowa akcja profilaktyczna

"Mój Walenty jest the best, idzie zrobić ze mną test" pod tym przewrotnym hasłem kryje się profilaktyczna akcja, którą zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

15 lutego 2016

Ciekawe kierunki - ciekawa nauka

Ciekawe kierunki nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego to jednocześnie ciekawy program nauczania.

11 lutego 2016

Uczyli się udzielać pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach była głównym tematem spotkania uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

11 lutego 2016

W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym"

Wyjątkowy koncert zorganizowany w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” odbędzie się w niedzielę 21 lutego o godz. 19.30 w kościele Franciszkanów w Jarocinie. Poruszającą muzykę w wykonaniu znanych bardów: Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, literacko uświetni występ znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika.

Przebudowa drogi Witaszyczki - Zakrzew coraz bliżej

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann zatwierdził „Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016. Dotację otrzyma 15 zadań dotyczących dróg powiatowych. Wśród nich przebudowa drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

Pamięć o amerykańskich lotnikach

9 lutego 1945 roku nieopodal Jaraczewa w katastrofie lotniczej zginęło pięciu amerykańskich lotników. W 71. rocznicę tego wydarzenia pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenie złożono kwiaty i zapalono znicze.

10 lutego 2016

The Prodigy kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Ojcowie chrzestni sceny rave, brytyjska formacja The Prodigy to trzeci headliner Jarocin Festiwal 2016! Mająca na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie grupa wystąpi na jarocińskiej scenie tuż obok zespołów: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Organizatorem imprezy po raz kolejny będzie agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie.

09 lutego 2016

Trzy razy "K", czyli moc legendy i zespoły, które mają za sobą tłumy

Legendarni laureaci jarocińskiego festiwalu sprzed dokładnie 30 lat, kapela będąca rockandrollowo-folkową wizytówką Śląska, a także zespół, którego twórczość zaistniała za sprawą przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami. Zespoły Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos to kolejni artyści, którzy dołączają do składu Jarocin Festiwal 2016.

Tańce świata

4 lutego w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Tańce Świata”.