Bezpłatne badania w szpitalu

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, a także cholesterolu i trójglicerygów we krwi. Badania finansowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie realizowane będą w jarocińskim szpitalu.

24 października 2011

Jubileusz w Cerekwicy

Wczoraj Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerkwicy obchodził 120-lecie działalności. Uroczystość połączona została z oddaniem do użytku przebudowanych obiektów ośrodka. Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł i została zrealizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego z udziałem środków unijnych. Partnerem województwa w realizacji przedsięwzięcia był samorząd Powiatu Jarocińskiego.

W Kretkowie poświęcili drogę

Wyremontowana droga powiatowa Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów, zniszczona w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie została oficjalnie oddana do użytku. By zrealizowane przedsięwzięcie służyło bezpieczeństwu użytkowników, droga została poświęcona przez proboszcza parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kretkowie - Waldemara Gruszkę.

21 października 2011

Nocna opieka medyczna w nowym miejscu

Od kilku dni nocna i świąteczne opieka zdrowotna realizowana jest w innym miejscu. Teraz pacjenci z nagłymi zachorowaniami powinni zgłaszać się do jarocińskiego szpitala – budynek E.

Jarocińscy lekkoatleci na podium

Dwa srebrne oraz trzy brązowe medale wywalczyli uczniowie z jarocińskich szkół na Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

18 października 2011

Konferencja BHP w Tarcach

Z okazji 5-lecia szkoły policealnej w zawodzie technik bhp w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się okolicznościowa konferencja tematycznie związana z profilem kształcenia szkoły.

18 października 2011

Droga Stęgosz - Żerków w przyszłym roku?

Powiat jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy drogi ze Stęgoszy do Żerkowa. Na początku października samorząd złożył wniosek w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Decyzja o przyznaniu dotacji ma zapaść do końca tego roku.

14 października 2011

Wygrały wyposażenie dla pracowni fizycznej

Uczennice klasy 2 TE a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wywalczyły dla szkoły czek w wysokości 2 tys. zł. Nagroda zdobyta w konkursie wojewódzkim „Cała prawda o elektrowni atomowej w Wielkopolsce” zostanie przeznaczona na wyposażenie szkolnej pracowni fizycznej.

13 października 2011

Otwarcie drogi w Wojciechowie

Symbolicznym przecięciem wstęgi w Wojciechowie otwarto powiatową inwestycję realizowaną na drodze Jaraczewo – Rusko. Przebudowa drogi kosztowała blisko 6 mln złotych. Przedsięwzięcie realizowane było przy udziale dotacji, którą powiat jarociński pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

11 października 2011

Seminarium młodzieżowe w Berlinie

Już po raz trzeci w tym roku Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach przy współpracy z Deutsch-Polnisches Jugendwerk w Niemczech zorganizował seminarium w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, tym razem spotkanie miało miejsce w Berlinie.

10 października 2011

Śmieci z lasów trafiły na wysypisko

„Lasy to życie – chrońmy je” to hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zaopatrzeni w rękawice i plastikowe worki wyruszyli w pobliskie lasy, by pozbierać zalegające tam śmieci. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączyła się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

10 października 2011

Kolejna "schetynówka" na drodze powiatowej

We wrześniu ruszyły prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 4202 P na odcinku Witaszyce – Prusy – Magnuszewice. Powiatowa inwestycja będzie kosztowała ponad 3,1 mln zł. Przebudowa będzie realizowana przy udziale środków pozyskanych z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

07 października 2011