Świdectwa rozdane, matury tuż, tuż

Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, a 4 maja, egzaminem z języka polskiego, rozpoczynają matury. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w uroczystości uczestniczyli także absolwenci kończący tę szkołę 50 lat temu.

Ostrożnie w lasach

W związku z dużym zagrożeniem pożarowym Nadleśnictwo Piaski zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców korzystających z uroków naszych lasów o zachowanie szczególnej ostrożności.

29 kwietnia 2009

Nowoczesne boiska przy "ogólniaku"

Powiat ogłosił przetarg na wykonanie II etapu przebudowy boisk sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Na tegoroczne prace zabezpieczono w budżecie powiatu jarocińskiego ponad 900 tys. zł. Do współfinansowania zadania udało się przekonać Sejmik Województwa Wielkopolskiego i Radę Miejską Jarocina, co łącznie pozwoliło nam pozyskać ponad 400 tys. zł – informuje wicestarosta Przemysław Musielak.

29 kwietnia 2009

Z bankowością za pan brat

22 kwietnia 2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się I Konkurs Wiedzy o PKO BP. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczestników z klas reprezentujących technika oraz liceum ogólnokształcące o przysposobieniu wojskowym.

Komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia przypadków zakażeń wirusem grypy świń typu A/H1N1 u ludzi w Meksyku i Stanach Zjednoczonych Główny Inspektorat Sanitarny zaleca:

28 kwietnia 2009

Piknik z Eurobusem

Zdjęcie z torreadorem, rzucanie piłkami do byka, francuska kawiarenka, replika Bramy Brandenburskiej, holenderski wiatrak… to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych podczas Pikniku Europejskiego, który 9 maja odbędzie się na jarocińskim rynku. Uczestnicząc w tym niecodziennym wydarzeniu mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli uczcić 5. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

28 kwietnia 2009

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego mogą ubiegać się o stypendia unijne w ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne”. Maksymalną kwotę stypendium oszacowano na 250 zł w skali miesiąca, co daje 2,5 tys. zł w ciągu 10 miesięcy roku szkolnego 2008/2009.  Z programu, który wprowadzamy w życie na terenie naszego powiatu będzie mogło skorzystać blisko 200 uczniów najbardziej  potrzebujących wsparcia - podkreśla starosta Stanisław Martuzalski, który kilka dni wcześniej podpisał umowę stypendialną z zarządem województwa wielkopolskiego.

24 kwietnia 2009

Światowy Dzień Inwalidy

Z okazji Światowego Dnia Inwalidy zorganizowano w Jarocinie uroczystość, na którą przybyli emeryci, renciści i inwalidzi z całego powiatu. Dzisiejsze spotkanie jest niezmiernie potrzebne, by pokazać światu ludzi, którzy wspaniale odnajdują się w codziennym życiu poświęcając je,  pracując na rzecz innych, dając tym samym piękne świadectwo szacunku do drugiego człowieka – mówił obecny na uroczystości starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

24 kwietnia 2009

Turniej pierwszaków

Uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie walczyli o tytuł najlepszej drużyny w Turnieju Klas Pierwszych. Pomysłodawcami i organizatorkami przedsięwzięcia, które miało już wcześniej dwie edycje są panie Iwona Dropik i Aneta Sobkowiak.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w starostwie

Dotychczasowy Punkt informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego działający w Starostwie Powiatowym w Jarocinie zmienił nazwę na Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Zmiana podyktowana jest rozszerzeniem zakresu udzielanych informacji o środkach pochodzących z funduszy strukturalnych dostępnych w Polsce w latach 2007 – 2013. Teraz, poza wiadomościami dotyczącymi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, będzie można również uzyskać informacje na temat warunków dofinansowania w ramach: Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ).

Szefowie samorządów w Kotlinie

21 kwietnia 2009 roku w Urzędzie Gminy w Kotlinie odbyło się kolejne spotkanie starostów, wójtów, burmistrzów z terenu powiatu jarocińskiego.

23 kwietnia 2009

Starostowie debatowali na temat pomocy społecznej

Starosta Stanisław Martuzalski uczestniczył w kolejnym Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego. Na spotkanie z włodarzami powiatów, które odbyło się 20 kwietnia w Ostrzeszowie przybyli także przedstawiciele rządu, parlamentu i władz wojewódzkich.