Szkolenia Młodzieżowych Liderów Zdrowia

W kolejnym cyklu szkoleń w ramach projektu edukacyjnego "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - Kontra HIV" udział wzięła 22 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV i AIDS wśród młodzieży powiatu jarocińskiego oraz szeroko pojęta profilaktyka.

28 czerwca 2011

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Jarocin. Między 27 czerwca a 8 lipca na rynku w Jarocinie stanie mammobus, w którym zostaną przeprowadzone badania.

Żerków czeka na rowerzystów

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z najlepszymi weź udział w Pucharze Wielkopolski w kolarstwie górskim, który zostanie rozegrany 3 lipca  na terenie przy Wieży Telewizyjnej w Żerkowie. Dla kibiców i osób towarzyszących organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać mailowo: biuro@mtbsroda.pl lub osobiście w dniu zawodów o godz. 8.30.

Usportowiony "Ogólniak"

Zespół Szkół Ogólnokształcących z Jarocina zajął trzecie miejsce w tegorocznej rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce. Od pięciu lat jarociński „Ogólniak” nie wychodzi z szóstki najlepszych szkół województwa.

Wszystko na ludowo

Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również gruzińskie, serbskie, węgierskie, słowackie i czeskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na X Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

24 czerwca 2011

O ochronie środowiska dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat obowiązków wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem.

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci.

20 czerwca 2011

Nominacja dla mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie otrzymała nominację do Nagrody Orzeł Agrobiznesu. Promotorem spółdzielni był starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który rekomendował firmę do otrzymania tego prestiżowego tytułu. O tym czy jarocińska mleczarnia otrzyma Orła Agrobiznesu przekonamy się jesienią tego roku.

20 czerwca 2011