W Roszkowie "Żyją zdrowo"

Promocja zdrowego stylu życia przyświecała festynowi rodzinnemu zorganizowanemu w połowie maja w Roszkowie. Jego organizatorzy: Stowarzyszenie „Rodzina – Szkoła – Gmina” oraz dyrekcja i nauczyciele roszkowskiej podstawówki dostarczyli dzieciom i dorosłym wielu atrakcji.

28 maja 2007

Tylko nie pal!

31 maja każdego roku obchodzony jest światowy dzień bez papierosa. To doskonały moment na lansowanie życia wolnego od nałogu tytoniowego, z którego skwapliwie skorzystała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarocinie przy wsparciu finansowemu budżetu powiatu.

25 maja 2007

Będzie laparoskop

Już niebawem w jarocińskim szpitalu będą wykonywane zabiegi metodą laparoskopową. Dzięki temu poprawi się komfort operacji, a tym samym bezpieczeństwo pacjentów poddawanych zabiegom. Nowoczesny sprzęt specjalistyczny zakupiony zostanie dzięki wsparciu finansowemu samorządów gminnych i powiatowego.

25 maja 2007

Międzyszkolne Święto Sportu

Zapraszamy na

Międzyszkolne Święto Sportu,

które odbędzie się w najbliższy piątek 25 maja

na jarocińskim stadionie.

Początek imprezy o godz. 9.00

24 maja 2007

Słowni czarodzieje

„Zaczarować wiosnę słowem…" to tytuł międzyszkolnego konkursu recytatorskiego, który  odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tegoroczna - VII edycja konkursu rozegrana została 8 maja.

21 maja 2007

Weź udział w zajęciach sportowych

Jeszcze przez miesiąc uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego mogą korzystać z nieodpłatnych sportowych zajęć pozalekcyjnych. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinansowaniu (20 tys. zł), jakie Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego pozyskał w ubiegłym roku z Ministerstwa Sportu. „Do tej pory z naszych zajęć skorzystało około 200 osób. Postanowiliśmy kontynuować projekt, dlatego złożyliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie do ministerstwa sportu. Udało nam się pozyskać 30 tys. zł. Dzięki temu zajęcia odbywać się będą także w przyszłym roku szkolnym” – mówi Witold Bierła prezes Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Jarocińskiego.

21 maja 2007

Sztuczne lodowisko w Jarocinie?

Boisko do piłki nożnej i ręcznej z czterotorową bieżnią lekkoatletyczną o długości 200 m, sztuczne lodowisko – funkcjonujące w części boiska w okresie zimowym, boisko do piłki siatkowej i koszykowej oraz rozbieg i piaskownica do skoku w dal i trójskoku mają powstać w ramach przebudowy otwartych obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. O dofinansowanie przedsięwzięcia jarocińskie starostwo stara się w ramach tzw. „środków norweskich”.

16 maja 2007

Powiatowi samorządowcy się szkolą

Radni powiatowi, chcąc być kompetentnymi w sprawowaniu władzy stanowiącej i kontrolnej powiatu, w miniony czwartek uczestniczyli w szkoleniu zatytułowanym: ,,Nowa perspektywa funduszy unijnych dla samorządów na lata 2007-2013”. Podczas szkolenia radni zapoznali się z możliwością pozyskania środków z Unii Europejskiej dostępnych w latach 2007-2013. Przedstawione zostały wszystkie Programy Operacyjne, a w szczególności te, do których powiat jarociński będzie mógł składać wnioski o dotację:
- Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny 2007-2013 ( WRPO)
- Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
- Program Operacyjny Kapitał Ludzki

15 maja 2007

Stop wściekliźnie!

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 15.05 – 31.05 zostaną zrzucone z samolotów na terenach pól, lasów, pastwisk i nieużytków województwa wielkopolskiego przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie u lisów oraz innych wolnożyjących zwierząt mięsożernych. Przynęty mają kształt kostek o wymiarze 3 cm x 3 cm x 1 cm i są w kolorze brązowo - zielonym. Powiatowy Lekarz przestrzega przed niedotykaniem przynęt!

15 maja 2007

Strażackie świętowanie

Miesiąc maj jest szczególny dla każdego strażaka. To właśnie 4. maja każdego roku, w dniu św. Floriana - opiekuna wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Polsce obchodzi się w tym czasie także Dni Ochrony Przeciwpożarowej, które są doskonałą okazją do prezentacji osiągnięć jednostek straży pożarnej. W piątek, 11. maja swoje święto obchodzili Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Podczas uroczystości strażacy - ratownicy otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe, medale za „Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaczenia i inne wyróżnienia.

14 maja 2007

Powiat jarociński z wizytą na Podkarpaciu

Funkcjonowanie grup producenckich, ich stan obecny i perspektywa - to temat wystąpienia sekretarza powiatu jarocińskiego Ireneusza Lamprechta podczas konferencji zorganizowanej w ubiegły poniedziałek w Rzeszowie. Debata była doskonałą okazją do promocji powiatu jarocińskiego, zwłaszcza w zakresie restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa. To właśnie Jarocińskie Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej JAR-PEK z siedzibą w Golinie było pierwszym, które jako grupa producencka otrzymała maksymalną dotację unijną w wysokości 100 tys. EURO.

14 maja 2007

Bezrobocie spada

O 423 osoby zmniejszyła się liczba bezrobotnych w porównaniu ze stanem z końca marca 2007 – taką wiadomość przekazał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie - Grzegorz Fengler na kolejnym posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia, które odbyło się w piątek, 11. maja. Dyrektor poinformował także o sytuacji na rynku pracy w powiecie jarocińskim - stan na koniec kwietnia tego roku. Ponadto Rada Zatrudnienia jednogłośnie przychyliła się do planu podziału przyznanych środków z Funduszu Pracy na rok 2007.

11 maja 2007