Obchody katyńskie

W najbliższy piątek, 13 kwietnia w 72. rocznicę zbrodni katyńskiej odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tej tragedii. Obchody połączone będą z 2. rocznicą katastrofy lotniczej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Bema w przebudowie

W połowie marca rozpoczęły się prace związane z przebudową – wydłużeniem ulicy Bema wraz z budową miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Równolegle realizowana jest budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu. Prace mają zakończyć się w połowie roku.

Spotkanie przedsiębiorców w Żerkowie

Przedsiębiorcy z terenu Powiatu Jarocińskiego niejednokrotnie w latach ubiegłych mieli okazję spotkać się i dyskutować o swoich problemach. Wnioskowali jednak o spotkania częstsze i w określonym gronie by łatwiej było wymieniać się im doświadczeniami. W ślad za tym, w piątek 13 kwietnia Starosta Jarociński wspólnie z jarocińskim oddziałem Banku Zachodniego WBK i Burmistrzem Miasta i Gminy Żerków organizuje spotkanie przedsiębiorców branży spożywczej.

dasgfhkg

Polsko - Niemieckie spotkanie w Trebnitz

Dzięki działalności Stowarzyszenia Edukacyjnego Eureka w Tarcach, działającego przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych, uczniowie tarzeckiego technikum mogli wziąć udział w kolejnym, tematycznym spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec.

03 kwietnia 2012

Kolejna edycja konkursu "Śmieciom - STOP!"

„BEZPIECZNIE Z AZBESTEM!” to hasło tegorocznego powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Już po raz 13 dzieci i młodzież z terenu powiatu jarocińskiego będzie walczyła o cenne nagrody w konkursie o tematyce ekologicznej. Opracowania w formie pisemnej, należy złożyć najpóźniej do 8 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Jarocinianka w reprezentacji Polski

Patrycja Adamkiewicz, zawodniczka klubu Białe Tygrysy PWiK Jarocin, została powołana do Reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwa Świata Juniorów, które się odbędą w dniach 4 - 8 kwietnia w egipskim kurorcie Sharm El Sheikh. Patrycja będzie pierwszym reprezentantem taekwondo z Jarocina, który dostąpi zaszczytu startu w tak ważnej imprezie. Start kategorii do 42 kg, w której wystąpi Patrycja, według programu Mistrzostw, planowany jest na sobotę, 7 kwietnia. Więcej info w codziennych relacjach na www.bialetygrysy.pl <http://www.bialetygrysy.pl>

Wsparcie dla przedsiębiorców

Blisko 40 przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym w jarocińskim starostwie. Podczas spotkania eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wskazywali możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 WRPO.

02 kwietnia 2012

Nowi radni w starej radzie

Czterech nowych radnych złożyło na wczorajszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego ślubowanie. Po przebyciu niezbędnych procedur, wreszcie samorządowcy powiatu mogą pracować w pełnym składzie osobowym.

30 marca 2012