Starosta zaprosił do udziału w komitecie obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Starosta Mikołaj Szymczak zaproponował utworzenie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 95. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego na terenie powiatu jarocińskiego. Do komitetu starosta zaprosił wójtów, burmistrzów, przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego oraz przewodniczących rad gmin wchodzących w skład powiatu.

03 grudnia 2012

Zmiany w radzie powiatu

Tomasz Kosiński, dotychczasowy wiceprzewodniczący, został nowym przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego. Rada podjęła taką decyzję po wcześniejszej rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady Jarosława Łukasiewicza. W prezydium rady na stanowisku wiceprzewodniczącego pozostał Kasper Ekert, a funkcję drugiego wiceprzewodniczącego radni powierzyli Janowi Szczerbaniowi.

30 listopada 2012

Ortografia (nie) jest moją słabą stroną

Już po raz dwunasty w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań poprawnością języka polskiego oraz wyrabianie nawyku stosowania zasad pisowni w praktyce.

Sprawniejsze starostwo

Powiat jarociński znalazł się wśród 12 samorządów, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie „Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy”. Realizacja projektu ma na celu poprawę jakości usług świadczonych przez jarocińskie starostwo. Służyć temu celowi będzie modernizacja procesów zarządczych, wdrożenie PRI (czyli Programu Rozwoju Instytucjonalnego) oraz podniesienie kwalifikacji uczestników projektu, czyli kadry zarządczej i pracowników starostwa.

Tenis w "Jedynce"

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie po raz kolejny była miejscem zmagań tenisistów stołowych. Do rywalizacji prowadzonej w ramach Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Licealiada 2012/ 2013 przystąpili reprezentanci czterech szkół ponadgimnzajalnych powiatu jarocińskiego.

Grudzień w bibliotece

Jarocińska Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaprasza w grudniu na zajęcia ze sztuki ozdabiania bombek, na Świąteczny Kiermasz Biblioteczny oraz do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki.

27 listopada 2012

Angielski w bibliotece

26 osób korzysta z możliwości nauki języka angielskiego w głównej filii jarocińskiej biblioteki publicznej. Kurs został udostępniony bibliotece przez firmę Funmedia w ramach projektu „Angielski 123 w bibliotece”.

27 listopada 2012

Starostwo organizuje szlachetną paczkę

Starostwo Powiatowe w Jarocinie włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, obejmując patronatem wielodzietną rodzinę, dla której przygotuje paczkę wskazanych przez rodzinę najpilniejszych potrzeb. Wybraliśmy rodzinę z Jarocina, której chcielibyśmy sprawić choć trochę radości przed Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie możemy pomóc, tym którzy tej pomocy potrzebują najbardziej – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak.

Hotelarze na targach

Uczniowie technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych „Tour-salon”, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

26 listopada 2012

Antynikotynowa akcja w "Dwójce"

Każdego roku w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku w antynikotynową akcję włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Klub magicznych nożyczek powrócił

Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem odbyło się kolejne spotkanie Klubu Magicznych Nożyczek. Tym razem zajęcia były poświęcone zgłębianiu tajników haftu krzyżykowego. W warsztatach wzięły udział zarówno osoby, które posiadają już własny dorobek hafciarski, jak również amatorzy, którzy mieli możliwość zaczerpnięcia „fachowych” porad. Każda z uczestniczek wykonała haft z motywem świątecznym, przy czym dominowała choinka… Warsztaty prowadziły: dyrektor Biblioteki Agnieszka Borkiewicz i opiekunka Klubu Lidia Leśna.

25 listopada 2012

Na wiaduktach betonują podpory

Prace przy realizacji przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie idą pełna parą. Roboty wykonywane są równocześnie na tzw. WK1 i WK2. Na pierwszym planie widać betonowanie podpory, na którą niebawem będą kładzione belki na obiekcie WK1, w tle widać betonowanie podpory nr 1 na obiekcie WK2. To największa i najtrudniejsza inwestycja drogowa powiatu jarocińskiego ostatnich lat, która pochłonie ponad 12 mln zł.

24 listopada 2012