Idź pod prąd

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie należący do grupy teatralnej TACY SAMI przygotowali piękne przedstawienie bożonarodzeniowe „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”.

Szkolenie w "Klementynie"

Profesjonalne laboratorium szkoleniowe na kółkach – samochód o wdzięcznej nazwie „Klementyna” dotarł do Jarocina, by poszerzyć wiedzę przyszłych elektryków i elektroników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Przyjazd „Klementyny” jest częścią projektu "Edukacja", realizowanego przez firmę WAGO, do którego „dwójka” przystąpiła w sierpniu 2014 roku.

Zimowe pieśni i pastorałki

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych przygotowywali się i wystąpili w Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Konarzewie.

18 stycznia 2016

W nagrodę - wejściówka na "IRĘ"

Wyróżniający się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego zostali zaproszeni do starostwa i nagrodzeni przez starostę Bartosza Walczaka wejściówkami na koncert zespołu IRA, który za niespełna miesiąc wystąpi w Jarocinie.

Czas Studniówek

Studniówki 2016 już się rozpoczęły...

15 stycznia 2016

Mechanicy wysoko w rankingu "Perspektyw"

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie technikum mechanicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie doskonale zdali egzaminy zawodowe i znaleźli się na 10 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5441 uczniów, a egzamin zdało 67% z nich.

Pierwszy quest w Żerkowie

W Żerkowie powstał pierwszy Quest, czyli unowocześniona gra terenowa częściowo łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Wyznaczono nieoznakowany szlak, na trasie którego należy rozwiązać zagadki, aby odgadnąć hasło.

Rajd śladami Powstania Wielkopolskiego

Działające w Zespole Szkół Specjalnych Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne dla uczczenia 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizowało pieszy rajd śladami miejsc upamiętniających Powstanie.

14 stycznia 2016

Jarocińska rewolucja 1918

13 stycznia 2016 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się wykład pt. „Jarocińska rewolucja 1918 roku, u progu Powstania Wielkopolskiego 1918 r.” Prelekcję wygłosi Andrzej Gogulski, historyk regionalista, pisarz i publicysta z Jarocina. Jego artykuły o tematyce historycznej ukazują się między innymi w Gazeta Jarocińska.

12 stycznia 2016

Jarocin Festiwal - tańsze karnety dla mieszkańców powiatu

70 złotych – zaledwie tyle zapłacą wszyscy mieszkańcy powiatu jarocińskiego za trzydniowy karnet na Jarocin Festiwal 2016! To pierwsza tego rodzaju oferta w historii tego kultowego wydarzenia. Już teraz wiadomo, że tegoroczna impreza przyciągnie do Wielkopolski tłumy fanów ciężkiego brzmienia. Line-up nadchodzącej edycji zapowiada się ekscytująco! W Jarocinie wystąpią m.in. formacje: Slayer oraz Five Finger Death Punch. A to dopiero początek ogłoszeń! Promocyjna sprzedaż karnetów już ruszyła.

08 stycznia 2016

Dogoterapia dla dzieci

Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie od miesiąca uczestniczą w kolejnych zajęciach, w trakcie których rozwijają się poprzez kontakt ze zwierzętami, raz w tygodniu dzieci odwiedza wykwalifikowana terapeutka z psem.

08 stycznia 2016

Nietypowi goście w Zespole Szkół Specjalnych

Niemałe zamieszanie miało miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Wszystko za sprawą wizyty nietypowych gości. To Versace i Companiero - alpaki. Specjalnie wyselekcjonowane osobniki, wykazujące chęć obcowania z człowiekiem wykorzystywane są do zajęć alpakoterapii.

07 stycznia 2016