Mikołaje są wśród nas

Dziś wszyscy bez względu na wiek wypatrują niezwykłej osoby, Świętego Mikołaja.  Przylepione do okien małe twarzyczki uśmiechają się błogo na myśl o odwiedzinach miłego gościa. Bardziej niecierpliwe maluchy przeszukują trzewiczki licząc na to, że znajdą w nich coś słodkiego.

06 grudnia 2007

Pieniądze na kulturę

Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, realizowane w roku 2008. Oferty przyjmowane są  do dnia 7 stycznia 2008 r.

Nowy szef SANEPiD-u

Zygmunt Jasiński został powołany na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie. Zastąpił wieloletniego szefa jarocińskiej placówki Eugeniusza Żurka, który kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę.

Autorski budżet

Do 15 listopada Zarząd Powiatu w Jarocinie intensywnie pracował nad projektem budżetu na rok 2008. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego pierwszy autorski budżet obecnego Zarządu Powiatu w formie projektu uchwały. Drugi egzemplarz został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o/Kalisz.

Róg obfitości dla mieszkańców

Bądźmy dumni z przeszłości, dokonań będących naszym udziałem. Budujmy przyszłość na miarę naszych oczekiwań i ambicji – takie przesłanie wystosowali jarocińscy rajcy podczas okolicznościowej Sesji Rady Miejskiej, która zakończyła obchody jubileuszu 750-lecia Jarocina. Na kolejne lata budowania świetlanej przyszłości jubilaci otrzymali w prezencie symboliczny Róg Obfitości.

05 grudnia 2007

Uczą się od naszych samorządowców

Delegacja urzędników Gabinetu Ministrów Ukrainy gościła w czwartek w Jarocinie. Wizyta studyjna była częścią większego projektu realizowanego na Ukrainie przez National Democratic Institute for International Affairs, mającego na celu demokratyzację oraz polepszenie jakości sprawowania władzy przez urzędy i instytucje państwowe.

29 listopada 2007

III POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szymon Dolata – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wielkopolskiej został laureatem III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do rywalizacji w tegorocznej edycji konkursu stanęli uczniowie z 4 szkół z terenu powiatu jarocińskiego i wspomnianego liceum ze Środy Wlkp.

27 listopada 2007

25 lat kapłaństwa

W niedzielę 25 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla ksiądz Andrzej Sośniak - Proboszcz Parafii pod tym samym wezwaniem obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Władze powiatu podziękowały jubilatowi za dotychczasowe dobro, życząc na dalsze lata posługi: Bożej miłości,  ludzkiej dobroci i żelaznego zdrowia.

27 listopada 2007

Udana akcja PCK

1340,180 litrów krwi oddali krwiodawcy w trwającej dwa lata akcji „750 litrów Krwi na 750-lecie Miasta Jarocina”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez PCK z okazji jubileuszu Jarocina przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas listopadowej uroczystości z okazji obchodów Honorowego Dawstwa Krwi uhonorowano ponad 60 uczestników akcji. Jej głównemu organizatorowi prezesowi jarocińskiego oddziału PCK Tadeuszowi Zajdlerowi gratulowano pomysłu i organizacji przedsięwzięcia.

Piękny koncert u Franciszkanów

Połączone siły chóru im. K.T. Barwickiego, chóru Kameralnego Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Poznaniu oraz orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Kaspra Ekerta wystąpiły wczoraj w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Jarocina i 120-lecia powiatu.

Ocalili tonącego

Bohaterowie akcji ratowniczej, podczas której udało się uratować mężczyznę z tonącego w Warcie samochodu, otrzymali podziękowania od władz samorządowych powiatu oraz komendy straży. List gratulacyjny nadesłał także Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie.

Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej