« powrót 11 czerwca 2018

JAROCIN - GNIEZNO, TERAZ POCIĄGIEM

JAROCIN - GNIEZNO, TERAZ POCIĄGIEM photo

Od 10 czerwca znów można dojechać pociągiem z Jarocina do Gniezna. Przewozy osobowe na tej linii zostały zawieszone w 2012 z powodu bardzo złego stanu technicznego torów na tym odcinku.

 

„To bardzo dobrze, że udało się przywrócić ruch pociągów pasażerskich na tej linii kolejowej. Będzie to dużym ułatwieniem dla mieszkańców tej części Wielkopolski, a tym samym dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. Linia ta połączy stolice trzech powiatów: jarocińskiego, gnieźnieńskiego i wrzesińskiego i daje kolejną możliwość  dojazdu niż transport samochodowy.” – mówił Starosta Jarociński Teodor Grobelny, który został zaproszony na ponowne otwarcie tej linii kolejowej i inauguracyjny przejazd.

Remonty i inwestycje znacznie porawily jakość infrastruktury kolejowej, co radykalnie wpłynie również na zwiększenie prędkości pociągówna na tym odcinku (max. do 120 km/h).

Reaktywacja tej linii ułatwi znacznie przemieszczanie się mieszkańcom trzech powiatów: jarocińskiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego, gdzie zamieszkuje razem prawie 300 tys. ludzi i otwiera alternatywną możliwość dojazdu.

Z okazji wznowienia połączenia spółka zaplanowała liczne akcje promocyjne, m.in. bezpłatne przejazdy na opisywanej linii dla uczniów i studentów w okresie od 10 do 22 czerwca (warunkiem bezpłatnego przejazdu jest okazanie legitymacji szkolnej/studenckiej). Z kolei na wszystkich dorosłych pasażerów, czekają darmowe przejazdy pomiędzy Gnieznem, a Jarocinem w dniach 10, 16, 17, 23 i 24 czerwca.

link do wywiadu ze Starosta TeodoremGrobelnym


« powrót Drukuj

Czytaj również: