« powrót 27 czerwca 2018

JUBILEUSZ ORKIESTRY Z ŻERKOWA

JUBILEUSZ ORKIESTRY Z ŻERKOWA photo

Jubileusz 25-lecia Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie połączony z II Festiwalem Orkiestr Dętych w Żerkowie.

W mijający weekend na żerkowskim rynku i nie tylko było głośno i działo się z okazji 25 -lecia Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego, który został połączony z II Festiwalem Orkiestr Dętych w Żerkowie. Imprezę wsparło finansowo m.in. Starostwo Powiatowe.

 

25 lat minęło – Dawnych Wspomnień Czar, pod takim tytułem odbył się Jubileuszowy Koncert Orkiestry Dętej w Żerkowie z okazji ich 25 – lecia istnienia połaczony z II Festiwalem Orkiestr Dętych w Żerkowie.

Zaproszone orkiestry weszły uroczyście na Rynek w Żerkowie i odegrały przy pomniku utwory patriotyczne w związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości. Następnie wraz z dziećmi z Zespołu Pieśni i Tańca  „Szwajcaria Żerkowska" przeszły do Amfiteatru, tam odbył się występy zespołów oraz koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylina oraz Jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej MCT Żerków.

Członkowie Orkiestry na tę okoliczność przygotowali wystawę fotograficzną  z minionych 25 lat, z którą każdy mógł się zapoznać, a także wpisać do pamiątkowej kroniki prowadzonej przez Orkiestrę.

 Na Jubileuszowym koncercie po raz pierwszy wystąpili nowi członkowie, którzy specjalnie przygotowali utwory pt:. „Nie płacz dziewczę”, Melodia Amerykańska”. W duecie z kapelmistrzem panem Jerzym Nowackim wystąpił 8 letni Franek Kubiak, który zaprezentował swoje umiejętności muzyczne na saksofonie i akordeonie w utworach: „Antek na harmonii gra i „Wróżka Czarodziejka”, „Zagraj mi piękny Cyganie”.

Orkiestra zaprezentowała także utwory takie jak YMCA, Magic In the air , Sex Bomb, czy Dont stop ne now. Zaskoczeniem dla wszystkim był utwór z filmu Piraci z Karaibów, gdzie dyrygujący Krzysztof Stodolny wystąpił w przebraniu jednego z bohaterów filmu. Ponadto można było usłyszeć również utwory:  Living on a prayer i The Final Coutdown.


« powrót Drukuj

Czytaj również: