otwórz widżet facebooka

Jarocinianin w Tour de Pologne

Dodano 05 sierpnia 2010, wpis archiwalny
Tour de Pologne składa się z 7 etapów, na których kolarze przejadą 1265,5 kilometrów. Na trasie Macieja Paterskiego wspierać  będą: żona, rodzice i przyjaciele. Tym, których zabraknie wśród kibiców na trasie, a chcieliby śledzić zmagania Paterskiego, pozostaje oglądanie transmisji telewizyjnych. Maciej przed startem uporał się z kontuzjami i jest w doskonałej formie. Jego zadaniem jest pomoc liderom zespołu Liquigas Jacobo Guarnieri i Sylwestowi Szmyd.

Zawodnicy jarocińskiej „Trójki” czynnie spędzają wakacje. 17-18 lipca w Wałbrzychu, najlepsi zawodnicy w kraju w kolarstwie górskim ścigali się o tytuł Mistrza Polski MTB.  UKS Trójka Jarocin wystawił swoich reprezentantów w kilku kategoriach. Najlepiej w swoim wyścigu „O Puchar Prezesa PZKOL Ryszarda Szurkowskiego” wypadła młodziczka Aleksandra Konieczna, która na mecie zameldowała się jako druga. W wyścigu młodzików w drugiej dziesiątce uplasował się pierwszoroczny młodzik Maciej Grehl. Wyścig juniorek natomiast Joanna Odczynników ukończyła na 12 pozycji. Etatowa medalistka Weronika Rybarczyk rywalizowała po raz pierwszy w kategorii orliczek (19-23lat), na mecie była czwarta.

Jarociniaków nie zabrakło także w Międzyrzeczu gdzie, w dniach 23-25 lipca, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym, będąca Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Reprezentant UKS Trójka Jarocin,  Adam Kaczmarek stanął do wyścigu ze startu wspólnego, do którego przystąpiło 120 zawodników. Kolarze pokonali blisko 100 km. Adam finiszował z grupy zajmując ostatecznie 18 lokatę.