Jarocińscy maturzyści najlepsi w Wielkopolsce

Dodano 01 lipca 2010, wpis archiwalny
W powiecie jarocińskim łącznie do matury przystąpiło 662 uczniów z pięciu placówek. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie do egzaminu „podeszło” 211 osób, z których tylko 19 go nie zdało. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, maturę pisało 132 uczniów, „oblało” – 20. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie na 265 maturzystów nie powiodło się zaledwie 2. W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach na 40 piszących, nie zdało 12. 100% zdawalnością w tym roku szczyci się Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie, gdzie zdała cała 14 przystępująca do egzaminu dojrzałości.

Okręgowa Komisja nie podała jeszcze oficjalnych wyników, jednak z informacji jakie przekazali nam dyrektorzy naszych szkół jesteśmy bardzo zadowoleni. Wyniki te potwierdzają bardzo dobra pracę dyrektorów i nauczycieli. Osiągnięty poziom pozwala nam myśleć pozytywnie o naborze do naszych placówek w następnych latach. Podane wyniki utwierdzają nas w tym, że w rankingu zdawalności matur wśród powiatów na pewno znajdziemy się w ścisłej czołówce. Dziękuję dyrektorom i nauczycielom za bardzo dobrze wykonaną pracę, a maturzystom gratuluję osiągniętych wyników – z dumą stwierdza Leszek Mazurek naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych jarocińskiego Starostwa Powiatowego.