POWIAT JAROCIŃSKI

KOLARZE z ZSS w JAROCINIE

25 września 2019 r. na torach Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, odbył się VI Miting Regionalny w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych.

W skład reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych „OLIMPIJCZYK” Jarocin przy Zespole Szkół Specjalnych weszli: Maksymilian Łaciak, Jakub Polerowicz, Filip Szymczak i Mikołaj Nowicki.

Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, mimo to zawodnicy poradzili sobie świetnie. Najcenniejsze złote medale dla naszego klubu zdobyli Maksymilian Łaciak w wyścigu na 1000 m ( na dystansie 500 m medal brązowy) oraz Filip Szymczak w wyścigu na 500 m

Ponadto z dwoma medalami srebrnymi wrócił z zawodów Jakub Polerowicz, w wyścigu na 1000 m i 500 m Tuż za podium uplasował się Mikołaj Nowicki, który w wyścigach na 500 m i 1000 m  zajął czwarte miejsca.

W zawodach kolarskich wzięło udział blisko 70 zawodników z całego rejonu kalisko-konińskiego. Opiekunami i trenerami zawodników byli: Izabela Łaciak, Agata Polerowicz i Sławomir Zaworski.