« powrót 12 marca 2019

W SZPITALU KOLEJNE SZKOLENIA W PLANACH

W SZPITALU KOLEJNE SZKOLENIA W PLANACH  photo

POWIAT JAROCIŃSKI - W SZPITALU KOLEJNE SZKOLENIA W PLANACH 

Jarociński szpital po raz kolejny  stara się o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dokształcenie  personelu. Tym razem w planach jest kilka kursów. Jednak w każdym przypadku znacząco podnoszących kwalifikacje zawodowe pielęgniarek i położnych. Wniosek o dofinansowanie dotyczy m.in. kursu szczepienia ochronnego  noworodków, przeznaczonego dla pielęgniarek i położnych; leczenia ran oraz szkolenie dotyczace EKG i  interpretacji zapisu.

W planach jest także przeprowadzenie kursu pod nazwą „wykonanie konikopunkcji”. Konikopunkcja to  metoda udrażniania dróg oddechowych  w bardzo ciężkich przypadkach przy użyciu tzw. zestawu do intubacji trudnych. Do odbycia takiego szkolenia zgłosiło się w jarocińskim szpitalu  sześć osób chętnych. Placówka chciałaby też przeszkolić personel na kursie  dializoterapii i obsługi portu donaczyniowego.

Szkolenia podnoszą kwalifikacje personelu jarocińskiego szpitala i pozwalają na zwiększenie zakresu działania w opiece nad pacjentami. Wiele nowych zadań stawiają  też przed pracownikami służby zdrowia wciąż nowelizowane przepisy, które obligują do ciągłego podnoszenia umiejętności. W sumie szkolenia są planowane dla blisko 80 osób.

Szkolenia personelu  medycznego w jarocińskim szpitalu odbywają się regularnie. W ciągu ostatnich dwóch lat różnego rodzaju szkolenia odbyło już ponad 150 osób. Szkolenia zostały w 80% sfinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którym dysponuje Powiatowy Urząd Pracy.

« powrót Drukuj

Czytaj również: