KONFERENCJA NA TEMAT POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

Dodano 15 marca 2019, wpis archiwalny KONFERENCJA NA TEMAT POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

POWIAT JAROCIŃSKI - KONFERENCJA NA TEMAT POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja „Biznes, Samorząd. Rozwój regionalny”. Organizatorem był Państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego. Na konferencję zostali zaproszeni samorządowcy z całej Wielkopolski. Powiat jarociński reprezentowali Starosta Lidia Czechak i Jacek Jędrzejak, Skarbnik Powiatu. Po zeszłorocznych wyborach samorządowych jest bardzo dużo nowych samorządowców i oni uczą się pozyskiwania środków. Odzew, jeśli chodzi o samorządowców jest bardzo duży.

W konferencji brało udział ok. 200 osób, z czego 70 proc. to przedstawiciele samorządów. W zależności od funkcji wiedza na temat środków unijnych jest różna. Celem konferencji było zapoznanie samorządowców z wiedza dotycząca pozyskiwania środków unijnych.

Poznańską konferencję BGK otworzył były minister finansów i członek zarządu NBP Paweł Szałamacha. Mówił o sytuacji gospodarczej Polski. Według Pawła Szałamachy Polska swoją dobrą sytuację makroekonomiczną zawdzięcza różnorodnej gospodarce i własnej walucie. Patronat nad konferencją z poznańskim Hotelu Mercury objął premier Mateusz Morawiecki.

Paweł Szałamacha – polski polityk, prawnik, radca prawny i publicysta. W latach 2005–2007 wiceminister skarbu państwa, poseł na Sejm VII kadencji, w latach 2015–2016 minister finansów w rządzie Beaty Szydło, od 2016 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego

KONFERENCJA NA TEMAT POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH  photo