BIP
« powrót 13 września 2017

Konferencja w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

Konferencja w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa photo

11 września w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z wojewodami i starostami z terenów objętych skutkami nawałnic, które przeszły nad Polską w sierpniu br. Z terenu Wielkopolski w spotkaniu wziął udział Wojewoda Zbigniew Hoffmann i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

 Cel spotkania w ministerstwie to umożliwienie kontaktów między samorządowcami z terenów objętych skutkami nawałnic, a przedstawicielami podmiotów zrzeszających producentów, którzy zgłosili chęć wsparcia poszkodowanych swoimi wyrobami. „Na spotkaniu ustalono i omówiono wstępne zasady postępowania, tak by przekazywane dary w postaci asortymentu budowlanego, cementu, gipsu, płyt budowlanych - zostały rozdysponowane, jak najbardziej skutecznie i trafiły do najbardziej potrzebujących” – mówi Mirosław Drzazga, Wicestarosta jarociński, który uczestniczył w spotkaniu.

Największe straty nawałnica w powiecie jarocińskim wyrządziła w gminie Jaraczewo – Jestem już także po spotkaniu z Burmistrzem Jaraczewa Dariuszem Strugałą i wiceburmistrzem Stanisławem Andrzejczakiem, na którym przekazałem wszystkie informacje, jakie uzyskałem na spotkaniu i ustaliliśmy wspólnie, że do jutra pracownicy urzędu w Jaraczewie zbilansują szczegółowo potrzeby i w oparciu o ten raport wystąpimy dalej o pomoc w postaci towarów budowlanych”. – dodaje Wicestarosta M. Drzazga.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka