Konsultanci PIFE z Jarocina przeprowadzą Lekcje Europejskie w Warszawie

Dodano 21 kwietnia 2011, wpis archiwalny

W ubiegłym roku jarocińscy konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie – Jarosław Raś oraz Katarzyna Kucharska przeprowadzili 90 – minutowe zajęcia w 12 szkołach z siedmiu powiatów Województwa Wielkopolskiego. Europejskie zajęcia obejmowały część praktyczną oraz teoretyczną, na której młodzi ludzie dowiedzieli się czym są fundusze europejskie oraz jakie płyną z nich korzyści. Ponadto mieli możliwość przyswojenia podstawowych terminów związanych z Unią Europejską. W części praktycznej uczniowie mogli nabyć umiejętność pisania wniosku o dotację unijną poprzez wypełnienie uproszczonego wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Jarocińscy specjaliści przeszkolili w sumie 385 uczniów w 12 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: poznańskiego, jarocińskiego, rawickiego, śremskiego, krotoszyńskiego, koźmińskiego oraz wrzesińskiego.

6 maja br. konsultanci w odpowiedzi na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeprowadzą trzy lekcje 45 – minutowe w Warszawie podczas IV Forum Funduszy Europejskich - jest to cykliczna impreza organizowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To duże wyróżnienie dla naszego Punktu Informacyjnego. Cieszę się, że razem z konsultantką Katarzyną Kucharską będziemy mogli kolejny raz przekazać młodym ludziom podstawy dotyczące UE oraz funduszy europejskich. – podkreśla Jarosław Raś. W trakcie Forum, goście będą mogli odwiedzić niemal 100 stoisk, na których swe osiągnięcia będą promować instytucje zaangażowane we wdrażanie Funduszy Europejskich, a także beneficjenci, czyli Ci, którzy dotacje unijne wykorzystali z sukcesem.