LVIII sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 22 września 2022, wpis archiwalny

LVIII Sesja w dniu 22 września 2022, godz. 14:30 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie
Porządek obrad
1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad LVII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po LVII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po LVII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

5. Informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu w 2021 roku - uwzględniając stan bezpieczeństwa na drogach powiatowych

6. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na terenie powiatu jarocińskiego.

7. Stan organizacyjny szkół na rok szkolny 2022/2023.

8. Informacja o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2022 roku.

9. Informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia powyższego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wysokości w 2023 r. opłat za usunięcie pojazdu z drogi powiatu jarocińskiego oraz jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Jarociński.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie pozbawienia dotychczasowej kategorii drogi powiatowej na terenie Powiatu Jarocińskiego.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie rozpatrzeenia skargi na Starostę Jarocińskiego

16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2022 - 2030.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2022 r.

18. Interpelacje i zapytania radnych.

19. Wnioski i oświadczenia radnych.

20. Wolne głosy i wnioski.

21. Komunikaty.

22. Zakończenie obrad.