Lepszy dojazd z Żerkowa do Klęki

Dodano 01 października 2009, wpis archiwalny

Przebudowa kosztowała łącznie 2.177.811,80 zł. Ponad 1 mln zł pochodziło z budżetu państwa, powiat średzki wyasygnował kwotę przekraczającą 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł do końca roku wyłoży wykonawca inwestycji Krioton Sp. z o.o. z siedzibą w Białogardzie. Ponad 250 tys. zł samorząd gminy Żerków przekazał powiatowi jarocińskiemu jako zarządcy drogi na terenie powiatu jarocińskiego, a gmina Nowe Miasto dołożyła ponad 300 tys. zł. Dzięki współpracy samorządów z terenu powiatu średzkiego i powiatu jarocińskiego udało się zrealizować inwestycję o długości blisko 5 kilometrów. W ramach prac wycięto drzewa, odwodniono korpus drogowy, dokonano podbudowy nawierzchni bitumicznej, wzmocniono i ścięto pobocza, odtworzono rowy i przepusty pod zjazdami. Droga została oznakowana, zamontowano bariery ochronne, wykonano chodniki, ułożono krawężniki i obrzeża.