« powrót 08 kwietnia 2019

MIĘDZYNARODOWY SUKCES

MIĘDZYNARODOWY SUKCES photo

POWIAT JAROCIŃSKI - MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZNIÓW Z „DWÓJKI”

Drużyna ZSP nr 2 w składzie: Weronika Broniarczyk,  Aleksandra Nowak, Tomasz Pawłowski, Eryk Kubiak oraz Arkadiusz Udzik zajęła I miejsce w międzynarodowym Konkursie Nagrody Młodzieżowej 2019 „Młodzież odkrywa swój region”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod bacznym okiem Agnieszki Urbaniak (nauczyciel historii) oraz Renaty Rożek (nauczyciel języka niemieckiego).

 

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Wielkopolskę, Hesję (Niemcy), Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy). W dniu 22 marca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Oświaty Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden (Niemcy) odbyło się posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu, która zadecydowała, że nagroda główna za zajęcia I miejsca oraz nagroda finansowa w wysokości 900 euro trafi do zespołu z jarocińskiej „Dwójki”.

 

Młodzież przygotowała film „Młodzież odkrywa swój region” pod kierunkiem swoich nauczycieli: Agnieszki Urbaniak (scenariusz i reżyseria) i Renaty Rożek (tłumaczenia). Dryżynę wspierali również: Jacek Adamczak (zdjęcia i montaż filmu), Monika Zielińska (korekta tekstu) oraz nauczycielki języka niemieckiego Ilona Andraszak, Aneta Chmielewska,  Sylwia Hybsz – Dyszak, oraz Izabela Różańska (tłumaczenie).

Przygotowany przez uczniów ZSP nr 2 film jest sentymentalna podróżą po Wielkopolsce. Uczniowie odwiedzili Nową Kaźmierkę, Orlinę Dużą, Wierzchy, Leszczyce, Słupię, Magnuszewice i Golinę. Pokazali miejsca, gdzie w zgodzie przez wiele lat żyli Niemcy i Polacy. Zaprezentowali regionalne tradycje (m.in. snutki golińskie) oraz to, w jaki sposób fundusze unijne wpłynęły na rozwój Wielkopolski.

 

Laureaci konkursu, w tym oczywiście uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie, zostali zaproszeni w dniach 1-4 maja br. do Hesji przez gospodarzy i fundatorów nagród pieniężnych – Fundację Nagrody Młodzieżowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 3 maja 2019r. w siedzibie Kancelarii Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden. Film zostanie upubliczniony po uroczystej gali w Wiesbaden.

"Cieszę się z sukcesu naszych uczniów wspólnie z nauczycielami wykonali ogromną pracę. Młodzież chętnie angażuje się w tego rodzaju działania. Film „Młodzież odkrywa swój region” był trzecim w tym roku tego typu przedsięwzięciem w szkole. Uczniowie mieli nie tylko możliwość poznawania swojego regionu, ale również doskonalili umiejętność planowania czy współpracy. Nie byłoby jednak zwycięstwa, gdyby nie wspierający młodzież nauczyciele. Poświęcili ogrom własnego czasu, ale było warto. Takie sukcesy motywują do dalszej pracy". –mówi dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie - Witold Bierła

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: