MŁODZIEŻ z KSM w LEDNICY

Dodano 10 czerwca 2019, wpis archiwalny MŁODZIEŻ z KSM w LEDNICY

POWIAT JAROCIŃSKI

MŁODZIEŻ z KSM w LEDNICY

1 czerwca 2019 r. miało miejsce spotkanie młodzieży na polach lednickich, w którym uczestniczyli m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, a także młodzież z całego powiatu jarocińskiego (Goliny, Cielczy i Woli Książęcej) także należąca do KSM.

Hasło tegorocznej Lednicy brzmiało "Wiesz, że Cię kocham". Młodzież uczestniczyła podczas spotkania m.in. w mszy św., a o godzinie 24.00 rozpoczęło się  uroczyste przejście przez Bramę Tysiąclecia, a  już w godzinach porannych uczniowie powrócili do domów. Opiekunami i organizatorami wyjazdu były Beata Wieczorek i Maria Kubicka.

„Taki wyjazd, to dla młodzieży możliwość poszerzania wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej, kształtowanie wartościowych cech charakteru i woli, rozwijanie samodyscypliny, samokontroli w postępowaniu, rozwijanie inwencji twórczej, aktywnej postawy, poznanie  środowiska przyrodniczego regionu, poznanie tradycji, poznanie zabytków kultury i historii.” – informuje Beata Wieczorek, jedna z organizatorek wyjazdu.