Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Dodano 06 lipca 2015, wpis archiwalny Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Tegoroczne święto folkloru rozpoczęło się w piątek w Kotlinie, potem zagościło w Jaraczewie, Żegocinie, by w niedzielę zatryumfować w Jarocinie. Najpierw barwny korowód przeszedł ulicami miasta z rynku w kierunku basenów na obiekcie spółki Jarocin Sport, gdzie odbył się finałowy koncert. Publiczność podziwiała kilkanaście zespołów ze Słowenii, Czech, Słowacji i Polski. Imprezie towarzyszyła XII Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego zorganizaowana przez jarocińskie Starostwo Powiatowe. Nad organizacją spotkań czuwa Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Patronat nad imprezą objęło kilka samorządów, wśród nich samorząd Powiatu Jarocińskiego, który od lat wspiera organizację spotkań grantem z powiatowego budżetu.