Międzynarodowy Dzień Muzyki 2013

Dodano 15 października 2013, wpis archiwalny
Uczestnicząca w pierwszej części wydarzenia młodzież szkolna gromkimi brawami nagradzała piękne instrumentalne wykonanie utworów, głównie patriotycznych i z muzyki filmowej. Po południu w holu Kina „Echo” przy akompaniamencie Leszka Świderskiego, odbyło się Wielkopolskie Śpiewanie pieśni patriotycznych, regionalnych i ludowych w wykonaniu członków chóru Barwickiego. Wieczorem w sali kina „Echo” rozpoczęła się główna część obchodów - koncert charytatywny dla Małgorzaty Żurek, nauczycielki Ogniska Muzycznego, która ze względu na przewlekłą chorobę wymaga rehabilitacji i aktywizacji. W wypełnionej po brzegi sali dla Małgorzaty zagrali jej uczniowie: finalista X-Factor Filip Mettler i Karolina Włodarczyk, a także uczniowie technikum architektury krajobrazu w Tarcach – Angelika Wojciechowska. Największe brawa zebrali członkowie zespołu ZaZuZi, którzy wykonali lubiane utwory w stylu reggae. Dla Małgorzaty zebraliśmy łącznie 2495 zł, które wkrótce przekażemy jako dar serca wszystkich mieszkańców ziemi jarocińskiej – mówi Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach, główny organizator obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki. Pani Małgorzata Żurek wielokrotnie występowała w naszej auli w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki w minionych latach i za te piękne chwile serdecznie jej dziękujemy. Poza tym masowy udział młodzieży w tak dużym przedsięwzięciu charytatywnym gwarantuje realizację wymiernych celów wychowawczych – dodaje dyrektor Sławomir Adamiak.