Mini Igrzyska w Jarocinie

Dodano 01 lipca 2008, wpis archiwalny

Projekt, którego inicjatorem i koordynatorem był Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego zorganizowano dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie uzyskało pozytywną opinię samorządów powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin oraz gminy Jaraczewo, które wsparły je dotacjami ze swoich budżetów. W organizację imprezy zaangażowały się także wszystkie szkoły ponadgimnazjalne uczestniczące w rozgrywkach, spółka Jarocin - Sport oraz JOK. W ramach przedsięwzięcia rozegrane zostały różnorodne konkurencje drużynowe, m.in. palant kopany dziewcząt, piłka siatkowa, piłka nożna. Miłośnicy koszykówki mogli powalczyć o tytuł Księcia i Króla tej dyscypliny. Przygotowano także szereg atrakcji dla rodzin, które podczas finałowego festynu stanęły do sportowej rywalizacji. A było w czym wybierać, począwszy od rzutu maskotką, beretem i kaloszem na skokach kangurów kończąc. W nagrodę zwycięzcy otrzymali: namioty, pontony, materace i zestawy do gry w kometkę. Mini Igrzyskom towarzyszyły konkursy: piosenki o tematyce olimpijskiej, plastyczny i na montaż słowno - muzyczny. Finałowe rozgrywki uatrakcyjnione zostały meczem piłki nożnej, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z przedstawicielami służb mundurowych. Imprezie towarzyszyły występy Orkiestry Dętej z Książa Wielkopolskiego, zespołu „Element of Sound” i gwiazd wieczoru: grupy „52 Dębiec” oraz Alicji Pszczółkowskiej z zespołem. Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa pod gołym niebem, do której przygrywał DJ Junior.