Na sukces pracuje cały zespół

Dodano 28 września 2015, wpis archiwalny Na sukces pracuje cały zespół

Ranking opublikowany został przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jarociński wskaźnik efektywności sięgnął ponad 92%. Liczba bezrobotnych na terenie powiatu zmniejszyła się o 657 osób. Co spowodowało spadek stopy bezrobocia z poziomu 11,8% do 9,7%. –Spadek tych wskaźników spowodowany jest aktywną polityką pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego, która przyczynia się do aktywizacji zawodowej bezrobotnych. – podkreśla dyrektor PUP-u Grzegorz Fengler. Niemałe znaczenie na spadek poziomu bezrobocia ma ciągła współpraca doradców zawodowych ze szkołami z terenu powiatu jarocińskiego pozwalająca na zapoznanie się z trendami panującymi na lokalnym rynku pracy. Spadek poziomu bezrobocia w dużej mierze spowodowany jest także pozyskaniem dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych. W roku 2014 jarociński PUP pozyskał blisko 9 mln zł, a w roku bieżącym do września pozyskał już o około 900 tys. zł więcej.

Bartosz Walczak, starosta jarociński:

Na każdy sukces pracuje cały zespół, który przede wszystkim czynnie współpracuje z osobami poszukującymi zatrudnienia oraz pracodawcami. Cieszy mnie to, że działania naszego urzędu pracy docenione zostały na szczeblu wojewódzkim i krajowym.