« powrót 27 września 2018

Nagrody WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku" wręczone!

Nagrody WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU oraz

25 września w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły "Wielkopolska Szkoła Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku", na którą zapraszali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas spotkania zostali uhonorowani nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich. W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 40 nagród i wyróżnień.

Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter ze względu na zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zwycięzcy, laureaci oraz wyróżnieni w Konkursach otrzymali nagrody finansowe, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

Wśród wyróżnionych w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku” byli: Beata Udzik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, Janusz Bogatko z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy Nowej, wśród wyróżnionych szkół znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie


Zwieńczeniem gali był koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

« powrót Drukuj

Czytaj również: