Najlepsi w kategorii bibliotek powiatowych

Dodano 19 maja 2009, wpis archiwalny

Przedmiotem konkursu było stworzenie projektu kampanii kreującej modę na czytanie w środowisku lokalnym. Projekt SMAWIWKU – to angaram od słów Standardowa MAgiczna WIedza W Książkach Ukryta. Pod tajemniczą nazwą ukrywa się kilka imprez: ŁOWCY CYTATÓW (wakacyjna zabawa dla wszystkich mieszkańców Ziemi Jarocińskiej), WRÓŻKI, CO O NICH WIEMY DZIŚ (konkurs dla najmłodszych, z wiedzy o życiu i pracy wróżek), OPIEKUN ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK (jesienna propozycja dla młodzieży) oraz RÓFIKSY (konkurs różnic książkowo-filmowych). Pomysł jarocińskiej biblioteki spodobał się jurorom, którzy przyznali jej I miejsce w kategorii bibliotek powiatowych, ex aequo z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. W ramach nagrody zwycięzcy otrzymali po 6.000 zł z przeznaczeniem na realizację działalności kulturalnej. Projekt SMAWIWKU rusza wraz z początkiem wakacji.

plakat_bryll.jpg