Narodowe czytanie w Zespole Szkół Specjalnych

Dodano 22 maja 2014, wpis archiwalny

Celem spotkania było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania wartościową literaturą. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Do rywalizacji stanęły dzieci i młodzież o zróżnicowanych możliwościach i umiejętnościach. Jeden z uczestników, Maksymilian zaprezentował wiersz „Osiołkowi w żłoby dano” korzystając z tabletu i programu Mówik udowadniając, że osoby, które nie posługują się mową również mogą czytać i komunikować się. Uczniowie klas: I, II-III oraz IV-VI SP zaprezentowali inscenizacje do utworów: „Cygan i baba”, „Małpa w kąpieli”, „Bajka o sowie” i „Paweł i Gaweł”. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.