Nowa Kotłownia na Szubiankach

Dodano 04 października 2012, wpis archiwalny

W ramach zadania wykonana została kotłownia gazowa, która zabezpiecza ciepło i ciepłą wodę korzystającym z obiektu instytucjom: Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Zespołowi Szkół Specjalnych oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zainstalowana została również nowa rozdzielnia elektryczna wyposażona w układy pomiarowe do odczytu zużytej energii elektrycznej poszczególnych instytucji. Przebudowie uległa także w części wewnętrzna instalacja elektryczna budynku. Oprócz kotłowni i rozdzielni elektrycznej wykonane zostały także przyłącza: gazowe i elektroenergetyczne do budynku. Dotychczas nasze placówki zaopatrywała we wspomniane media Spółdzielnia Inwalidów. Teraz realizacja zadania pozwoliła uniezależnić dostawy ciepła i energii elektrycznej, co jest szczególnie istotne biorąc pod uwagę charakter instytucji zlokalizowanych w budynku, przede wszystkim Zespół Szkół Specjalnych – informuje Honorata Śmigielska, dyrektor Wydziału Rozwoju w starostwie.