Nowe lokale dla powiatowych instytucji

Dodano 25 marca 2010, wpis archiwalny

Nieruchomość przy ul. Zacisznej, w której kiedyś miał swoją siedzibę Ośrodek Techniki Leśnej, należała do Skarbu Państwa – Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jarocin. Powiat kupił ją w drodze negocjacji za 320 tys. zł. W skład majątku wchodzi blisko 0,5 ha gruntu oraz budynki o łącznej powierzchni ok. 2 tys. m2.

Samorząd nabył nieruchomość z myślą o poprawie warunków obsługi interesantów korzystających z usług Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wydziału Komunikacji, które od lat borykają się z problemami lokalowymi. Ze względu na trudne warunki lokalowe urząd pracy nie jest przystosowany do obowiązujących standardów. Rozważaliśmy już koncepcję dobudowy skrzydła w obecnie użytkowanym budynku przy ul. Hallera, ale jak wiadomo możliwości są tam ograniczone a i koszt takiej dobudowy wyniósłby ok. 1,5 mln zł - mówi starosta Stanisław Martuzalski. Zakup nieruchomości przy ul. Zacisznej po atrakcyjnej cenie jest zdaniem włodarza powiatu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo, powierzchnia zakupionych budynków pozwoli na przeniesienie na Zaciszną wydziału komunikacji, który także boryka się z podobnym problemem lokalowym.

{mosimage}Równolegle z negocjacjami prowadzonymi z Nadleśnictwem, powiat czynił starania o pozyskanie dotacji na termomodernizację budynku administracyjnego PUP. Wniosek w tej sprawie złożony do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 znalazł się wśród 30 projektów wybranych wstępnie do realizacji przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Korzystna dla powiatu decyzja oznacza, że termomodernizacja budynku administracyjnego PUP przy współfinansowaniu unijnym w wysokości 365 tys. zł będzie mogła rozpocząć się jeszcze w tym roku. W ślad za tym powiatowe instytucje przeniosą się do nowych siedzib w roku przyszłym.