Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg photo

Na terenie powiatu jarocińskiego przybywa drzew i krzewów. W ubiegłym roku na nowe nasadzenia wzdłuż dróg powiatowych wydatkowano około 40 tysięcy złotych. Zasadzono niemalże 600 młodych drzewek.

Przydrożne aleje są nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu. Niestety wzrost natężenia ruchu drogowego i idący za tym rozwój infrastruktury nierzadko skutkuje ubytkami w przydrożnych drzewostanach. Powiat jarociński aby temu zapobiec, prowadzi systematyczne prace nasadzeniowe drzew i krzewów, które wzbogacają bioróżnorodność środowiska.

- Na terenie naszego powiatu przyjęto zasadę, że nowe nasadzenia są nieodłącznym elementem realizowanych inwestycji drogowych. Za każde usunięte drzewo sadzimy nowe, dbamy również o systematyczne uzupełnianie drzewostanów. – stwierdza starosta Teodor Grobelny. W minionym roku sadzonki grabów pospolitych nasadzono przy drodze z Roszkowa do Dąbrowy i z Roszkowa do Siedlemina. Nowe drzewka zasadzono również w ramach realizacji przebudowy drogi z Witaszyczek do Zakrzewa. Sadzonki pojawiły się także wzdłuż ulicy Podchorążych w Jarocinie i przy drodze z Chrzana do Żerkowa.

Dzięki współpracy z Żerkowsko-Czeszewskim Parkiem Krajobrazowym wzdłuż drogi Żółków – Polesie nasadzono 200 lip. Młode drzewa tego gatunku pojawiło się także przy drogach z Osieka do Zalesia i z Dąbrowy do Noskowa.

Czytaj również: