« powrót 01 lipca 2019

OCHOTNICY ĆWICZYLI W CIELCZY

OCHOTNICY ĆWICZYLI W CIELCZY photo

POWIAT JAROCIŃSKI

STRAŻACY OCHOTNICY ĆWICZYLI w CIELCZY

XIV Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu jarocińskiego.

„Dziękuję miejscowej jednostce OSP oraz LZS-owi w Cielczy za doskonałe przygotowanie murawy i bieżni do zawodów. Ilość drużyn strażackich (20 z całego powiatu jarocińskiego) pokazuje, że takie zmagania są potrzebne i konieczne, bo w ten sposób strażacy zrzeszeni w OSP mają możliwość wykazać się swoją sprawnością i przygotowaniem, a także spotkać się z kolegami  innych ochotniczych straży pożarnych” – mówi kpt. Mirosław Hybiak, Komendant Zawodów Powiatowych.

 

29 czerwca br. na stadionie sportowym w Cielczy odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze OSP powiatu jarocińskiego. W zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn, w czterech kategoriach. Drużyny prowadziły zmagania w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. 

Po wprowadzeniu drużyn na płytę boiska przez komendanta zawodów kpt. Mirosław Hybiaka oraz złożeniu meldunku o gotowości do przeprowadzenia zawodów Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego druhowi Eugeniuszowi Tyrakowskiemu rozpoczęto rywalizację.

Na prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie pod przewodnictwem kapitana Rafała Regusa.

Drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Powiat Jarociński, a także sprzęt pożarniczy ufundowany przez Komendę Powiatową PSP w Jarocinie. Wszystkie drużyny biorące udział w zmaganiach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

MDP 12-15 lat żeńska

1. OSP Chrzan

2. OSP Żerków

3. OSP Nosków

4. OSP Łuszczanów

5. OSP Wysogotówek

MDP 12-15 męska

1.OSP Chrzan

2. OSP Łuszczanów

3. OSP Wysogotówek

4. OSP Witaszyce

5.OSP Rusko 

Grupa żeńska C

1. OSP Ludwinów

2.OSP Racendów

3. OSP Żerków

4. OSP Nosków

5. OSP Cielcza - niesklasyfikowana.

Grupa męska A

1. OSP Ludwinów I

2.OSP Racendów

3. OSP Ludwinów II

4. OSP Cielcza

5. OSP Nosków

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: