otwórz widżet facebooka

O krok od medalu!

Dodano 14 marca 2012, wpis archiwalny

Do finału wojewódzkiego, oprócz drużyny dziewcząt z ZSO Jarocin, zakwalifikowały się zespoły z: II LO Ostrów Wlkp, ZS Kopernik Konin, II LO Leszno, ZSE Złotów, LO  Międzychód, XX LO Poznań, XVII Poznań.

W wyniku losowania wyłoniono 4 pary ćwierćfinałowe. Los sprawił, że o awans do strefy medalowej naszym koszykarkom przyszło zmierzyć się z dziewczętami z Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Złotowa. Po bardzo emocjonującym meczu, zakończonym tylko dwupunktową różnicą, zespół z LO w Jarocinie mógł cieszyć się z awansu do pierwszej czwórki Mistrzostw.

W meczu półfinałowym dziewczęta z „ogólniaka” spotkały się z ubiegłorocznym wicemistrzem województwa, drużyną z II LO z Ostrowa Wlkp. Mimo ambitnej gry, jarociniankom nie udało się pokonać faworyzowanego rywala. Wynik 35:21 dla Ostrowa nie przynosi jednak wstydu naszym dziewczętom, zwłaszcza, że do 8 minuty III kwarty (na tablicy widniał wynik 20:17 dla Ostrowa) toczyły wyrównany bój z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Mecz o III miejsce w turnieju to prawdziwy horror, który swojemu trenerowi sprawiły koszykarki z ZSO w Jarocinie. Grając przeciwko faworyzowanym gospodyniom turnieju od samego początku narzuciły swój styl gry. Stojąc strefą w obronie, po niecelnych rzutach przeciwniczek, wyprowadzały bardzo skutecznie szybkie ataki. Dzięki takiej grze zespół z Jarocina wypracował sobie kilkupunktową przewagę, która utrzymywała się do ostatniej kwarty. Jeszcze na 14 sekund przed końcem meczu nasze zawodniczki miały trzypunktową przewagę i gdy wszystko wskazywało, że medale za III miejsce zawisną na szyjach jarocinianek, „rzut życia” oddała zawodniczka z Konina, której piłka po rzucie za 3 punkty wpadła odbijając się od tablicy do kosza. Wyraźnie podłamane tym faktem nasze koszykarki, nie dały rady przechylić losów meczu na swoją korzyść i przegrały po dogrywce 3 punktami. W końcówce meczu kontuzji nabawiła się podstawowa zawodniczka drużyny z Jarocina Jagoda Pohl, która po zderzeniu z przeciwniczką z podejrzeniem pęknięcia twarzoczaszki i wstrząsu mózgu została odwieziona do szpitala w Koninie.

Należy dodać, że w Mistrzostwach wystąpiły drużyny posiadające w swoich składach dziewczęta grające na co dzień w zespołach ligowych. Zarówno Poznań, Ostrów Wlkp,. Leszno jak i Konin posiadają kluby i szkolne klasy sportowe, gdzie już od początku szkoły podstawowej szkoli się młode adeptki koszykówki. Sukces jest tym większy, że drużyna składa się prawie wyłącznie z dziewcząt klas I i II, a przed nimi jeszcze dwa lub trzy lata gry w barwach jarocińskiego ogólniaka.

Mistrzyniami Województwa zostały koszykarki XX LO z Poznania, które w meczu finałowym pokonały II LO z Ostrowa Wlkp.