Obchody 100-lecia szpitala w Jarocinie i 75-lecia pogotowia ratunkowego

Dodano 19 września 2005, wpis archiwalny Spotkanie otworzył Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, który złożył życzenia pracownikom służby zdrowia w powiecie jarocińskim. Następnie Kustosz Muzeum Regionalnego w Jarocinie Eugeniusz Czarny przedstawił historię szpitala i dzieje pogotowia ratunkowego na ziemi jarocińskiej. O teraźniejszości i przyszłości placówki mówił Dyrektor ZZOZ w Jarocinie Tomasz Paczkowski. W nowobudowanym gmachu znajdą miejsce: zespół izb przyjęć z gabinetami konsultacyjnymi, szpitalny oddział ratunkowy, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny, oddział intensywnej terapii medycznej, blok porodowy oraz centralna sterylizatornia.

100lecie_szpitala1.jpg

Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczył pracownikom jarocińskiej służby zdrowia odznaczenia "Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia". Liczne grono osób związanych z opieką medyczną otrzymało z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Kazimierza Kościelnego honorowe odznaki "Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego". Dyrektor Tomasz Paczkowski uhonorował zasłużonych pracowników dyplomami za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej.

100lecie_szpitala2.jpg

Miłą niespodzianką dla zebranych było wręczenie przez Prezesa Lions Club Jarocin Romana Jankowskiego kluczyków do ambulansu ratunkowego, który klub przekazał szpitalowi w Jarocinie.

Obchody uświetnił koncert kwartetu smyczkowego im. Henryka Wieniawskiego.

Zobacz okolicznościowy biuletyn informacyjny Zobacz okolicznościowy biuletyn informacyjny (1.32 MB)