Obchody 61 rocznicy wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej

Dodano 25 stycznia 2006, wpis archiwalny W trakcie spotkania Jan Jajor przypomniał zebranym fakty związane z wyzwoleniem Ziemi Jarocińskiej. W swym wystąpieniu przedstawił jak przebiegały działania wojskowe poprzedzające wyzwolenie Jarocina w dniu 24 stycznia 1945 roku oraz zaprezentował krótko historię pierwszych dni wolności. Wszyscy zebrani zgodzili się z wystąpieniem wicestarosty Jolanty Mejzińskiej, która podkreślała potrzebę organizacji patriotycznych rocznic oraz konieczność kultywowania tradycji i oddawania czci żołnierzom i poległym w imię wyzwolenia ojczyzny.

Po spotkaniu zebrani przejechali na jarociński cmentarz, gdzie delegacja władz powiatu ze starostą Sławomirem Wąsiewskim oraz przedstawiciele innych organizacji złożyli wiązanki kwiatów w Mauzoleum Żołnierzy Polskich i Radzieckich.

wyzwolenie_jarocina1.jpg wyzwolenie_jarocina2.jpg wyzwolenie_jarocina3.jpg