BIP
« powrót 30 sierpnia 2017

Obwodnica otwarta

Obwodnica otwarta photo

O godzinie 11.00 w dniu 30 sierpnia br. – została otwarta, po wielu latach oczekiwań obwodnica Jarocina. Budowa tego odcinka rozpoczęła się pod koniec roku 2014. Koszt robót to prawie 300 mln złotych.

„Ta droga ekspresowa uwolni Jarocin od samochodów ciężarowych, które codziennie jechały w ogromnej liczbie przez Jarocin.  W ten sposób tranzytem mamją teraz możliwość szybkiego i bezpiecznego podróżowania bez konieczności wjazdu do centrum Jarocina" - mówi Stanisław Martuzalski, czlonek Zarządu Powiatu i jeden z orędowników budowy autostrady, który lobbował za tą inwestycją już od roku 2005.

Budowa obwodnicy Jarocina była jedną z kilku dużych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Wielkopolsce przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa ta to część Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zadaniem nowo otwartej drogi ekspresowej jest uwolnienie jarocińskiego centrum od wzmożonego ruchu samochodowego, w tym ruchu samochodów ciężarowych, co może wpłynąć także pozytywnie na środowisko i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w samym centrum Jarocina.

„Zakończenie tej budowy i otwarcie obwodnicy Jarocina, to najważniejsza inwestycja w tym roku na naszym terenie. Mam nadzieję, że dzięki tej drodze szybkiego ruchu Jarocin zostanie wreszcie uwolniony od korków”. – mówi Starosta Teodor Grobelny

TELESKOP TVP 3 POZNAŃ - materiał poświęcony otwarciu obwodnicy Jarocina
http://poznan.tvp.pl/33793515/jarocin-z-obwodnica

Obwodnica Jarocina

« powrót Drukuj

Czytaj również: