Oficjalnie otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 3742 P

Dodano 16 lipca 2020, wpis archiwalny Oficjalnie otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 3742 P

Dziś odbyło się oficjalne oddanie do użytku przebudowanej drogi powiatowej nr 3742 P – ulicy Dworcowej w Mieszkowie. W  uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Tomasz Małyszka, przedstawiciele władz powiatowych oraz gminnych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, przedstawiciele wykonawcy i mieszkańcy Mieszkowa, z Sołtys Barbarą Krysztofiak-Jurek na czele.

Inwestycja w Mieszkowie obejmowała przebudowę ponad 1 km drogi powiatowej, wydzielenie pasa dla ruchu rowerów, budowę 1 przejazdu dla rowerów, przebudowę ponad 1 km chodników, 1 przejścia dla pieszych oraz przystanków komunikacyjnych. Wykonane zostało oznakowanie aktywne przed przejazdem kolejowym. Łączny koszt prac to ponad 1,9 mln złotych. Powiat Jarociński wydał na inwestycję blisko 760  tysięcy złotych, gmina Jarocin udzieliła wsparcia w wysokości ponad 253 tysięcy zł. Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, który przekazał kwotę prawie 900 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisz.

Przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, Tomasz Małyszka, pogratulował Zarządowi Powiatu Jarocińskiego za zaangażowanie w pozyskiwanie dofinansowań na rozwój infrastruktury drogowej.