Pałac powrócił w ręce prawowitych właścicieli

Dodano 14 lipca 2017, wpis archiwalny Pałac powrócił w ręce prawowitych właścicieli

Powiat Jarociński reprezentowali: Wicestrosta Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu Stanisław Martuzalski i Sekretarz Powiatu Jan Bartczak. W ręce potomków Rodziny Draheim wrócił pałacyk w Zakrzewie wraz z kompleksem budynków i otaczającym je parkiem. „Cieszę się bardzo, że udało nam się wreszcie sfinalizować tę sprawę i mimo wielu trudności i niezliczonych formalności - doszło ostatecznie do przekazania tej nieruchomości prawowitym spadkobiercom, członkom rodziny Draheim. Nie będę ukrywał, że oprócz satysfakcji z zamknięcia tej sprawy sukcesem, to będzie także duża ulga dla powiatowego budżetu, z którego środków cały czas był utrzymywany i remontowany cały kompleks w Zakrzewie. Dodam także, że członkowie rodziny Draheim byli bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, w jak dobrym stanie zachowany jest pałacyk w Zakrzewie – za co nam bardzo dziękowali, gdyż jest to część ich rodowej spuścizny, którą na skutek przemian historycznych utracili”. – mówi Wicestarosta Mirosław Drzazga, który reprezentował Zarząd Powiatu podczas przekazywania nieruchomości.