« powrót 11 czerwca 2018

PRACE POSTĘPUJĄ

PRACE POSTĘPUJĄ photo

Prace przy budowie i rozbudowie jarocińskiego szpitala postępują zgodnie z planem. Roboty rozbiórkowe wewnątrz „starej” części , które zaplanowano – zostały już wykonane prawie w całości. Po drodze nie zabrakło problemów krzyżujących plany ekipie budowlanej, jednak były one na bieżąco rozwiązywane.

"W ostatnim czasie wykonano strop nad III kondygnacją nowo budowanego obiektu tzw. budynek C, klatka schodowej budynku C została wymurowana powyżej II stropu. Dobiega też końca stawianie ścian osłonowych na poziomie II kondygnacji. Myślę, że nie przesadzę mówiąc, że jesteśmy już coraz bliżej końca. Pozostanie jeszcze oczywiście kwestia wyposażenia nowych pomieszczeń w odpowiedni sprzęt. I wtedy będzie już można mówić o zakończeniu rozbudowy". – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Roboty budowlane polegają na nadbudowie i rozbudowie budynku byłego już oddziału wewnętrznego. Przed rozbudową budynek był dwukondygnacyjny i składał się z parteru i pierwszego piętra, na którym znajdował się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa polega na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie tych istniejących. Efekt końcowy zakłada powstanie trzykondygnacyjnego obiektu w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną.

Ostatecznie plan zakłada na niskim parterze miejsce dla laboratorium szpitalnego wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie umieszczony zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Na pierwszym piętrze będzie umiejscowiony oddział ginekologiczny.

« powrót Drukuj

Czytaj również: